Bakan Yılmaz SODES Fuarına Katıldı

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ‘Biz belli şeyleri başardık, artık biraz rahat bakabiliriz’ diyerek bir tuzağa düşmeyeceklerini ve Türkiye’nin mevcut durumundan daha iyiye götürüleceğini ifade etti.

Bakan Yılmaz SODES Fuarına Katıldı Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Sosyal Destek Programı (SODES) 2. İyi Örnekler Konferans ve Fuarı açılış törenine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Malatya Valisi Vasip Şahin, AK Parti Malatya milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin, Cemal Akın ve Ömer Faruk Öz, Elazığ, Şanlıurfa, Diyarbakır, Muş, Erzurum ve Adıyaman valileri katıldı.

Törenin açılışında konuşan Bakan Yılmaz, “Kalkınma dediğimiz hadise çok boyutlu bir hadise. Sadece ekonomik boyutuyla değil, sosyal boyutuyla, çevresel boyutlarıyla, kültürüyle, sanatıyla, bütün boyutuyla kalkınmayı anlamamız ve yönetmemiz gerekiyor. Çok boyutlu değiniz zaman da aslında insan odaklı kalkınmayı işaret etmiş oluyorsunuz. Kalkınma sürecine olabildiğince bütün kesimleri dahil etmek, kalkınma sürecine her kesimin, her bölgenin, her insanın katkısını arttırmak, bu anlamda kapsayıcı. İkincisi de, kalkınmanın nimetlerini, çıktılarını, sonuçlarını bütün topluma yayabilmek, bütün kesimlere yayabilmek. Her iki anlamda da biz kapsayıcı bir kalkınmadan yanayız” şeklinde konuştu.

“Biz belli şeyleri başardık, artık biraz rahat bakabiliriz’ diye düşündüğümüz zaman aslında bir tuzağa düşmüş oluruz” diyen Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Türkiye belli bir yere geldi, ama daha gitmesi gereken de epey bir mesafe var. Çok daha ileriye taşımamız gerekiyor. İçinde bulunduğumuz durumdan çok daha ileriye taşımamız gerekiyor ülkemizi. 2023 hedeflerini hepiniz biliyorsunuz. Türkiye’yi çok daha iyi bir noktaya taşımak, ilk 10 ekonomi arasına sokmak, milli gelirimizi 2 trilyondan daha fazla arttırmak, ihracatımızı arttırmak, rekabetçi bir ülke olmak, sosyal dengelerimizi daha iyi noktalara taşımak, bölgeler arasındaki farklılıkları daha az bir noktaya taşımak, bütün hedeflerimizi yapabilmemiz içinde yeni kaypayıcı bir kalkınmanın çok büyük önemi var.

Her bir bireyimizin 2013 hedefinde katkısına ihtiyacımız var. Her yöremizin katkısına ihtiyacımız var. Sadece dar bir takım kesimler üzerinde, dar boğazlı coğrafyalar üzerinden 2023 hedeflerine yürüyemeyiz. Bütün kesimlerin, bütün yörelerin potansiyelini harekete geçirerek 2023 hedefini gerçekleştirebiliriz.”

Törenin ardından “SODES’in Bölgeye Sosyal ve Ekonomik Faydaları” konulu panel yapıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 231
Bu Ay : 6211
Toplam : 6211

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom