Vahap Murat'tan Terör Açıklaması

Ülkücü İşçiler Derneği Malatya Şube Başkanı Vahap Murat, terör olaylarının milletin sabrını taşırdığını söyledi.

Vahap Murat'tan Terör Açıklaması Malatya Siyaset

Murat, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, terör olaylarını kınadıklarını ifade ederek, "Beytüşşebap ilçesinde meydana gelen olayda eli kanlı terör örgütü PKK tarafından şehit olan askerlerimize, Kato Dağı'ndaki operasyonda şehit olan askerlerimize ve Afyonkarahisar’da meydana gelen patlama sonucu şehit olan 25 askerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

Şehit aileleri ve Türk milletinin başı sağ olsun. 10 yıldır iş başında olan AK Parti iktidarının bugüne kadar terör örgütüne vermiş olduğu tavizler sonucu bölgede güvenlik sağlanamaz duruma gelmiş, vatandaşın can güvenliği kalmamıştır. Her gün bölgeden gelen şehitlerimiz birer birer toprağa verilir hale gelmiştir. Habur'da başlayan rezalet, arkasından açılımlar ülkeyi bu noktaya getirmiştir" iddiasında bulundu.

Yaşanan terör olaylarının milletin sabrını taşırdığını kaydeden Murat, "Eli kanlı kişiler bölgede yol kesip kontrol yapıyor, istediği anda asker, kaymakam, il başkanı, gazeteci, öğretmen ve hatta milletvekilini bile dağa çıkarabiliyor. Otorite boşluğunun bu kadar zirvede olduğu bir dönemde bölge insanımız ve tüm milletimiz mağdur olmakta ve ülkemiz iç kavgaya doğru sürüklenmektedir.

Terör örgütü daha önce Şemdinli'de yapmış olduğu olayın bir benzerini Beytüşşebap'ta yapmaya kalkmıştır. Kaymakamlık binası hedef alınmış ve terör estirilmiştir. Terör örgütü, sınır ötesinden içeri sızıp tekrar sınır ötesine kaçmaktadır. Kuzey Irak hükümeti resmen topraklarında PKK’ya yer vermiş ve terör örgütüne gerekli olan tüm desteği sağlamaktadır.

Bunlara kucak açan Barzani, Talabani ve diğer komşu ülke liderleri ikaz edilmeli ve sert yaptırımlar uygulamaya konuşmalıdır. Acil olarak terör örgütüne karşı ülkenin üniter yapısı korunmalı, hiç taviz verilmeden mücadele başlatılmalı, destek veren kişiler yargılanmalı ve PKK’lılarla kucaklaşan milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılmalıdır. Bu olaylar, milletimizin sabrını taşırmıştır. Bu insanlık dışı olayları lanetliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 566
Bu Ay : 2134
Toplam : 2134

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom