Çocukları fuhşa zorladılar!..

Amerika'nın Irak'ı işgali sırasında insanlık dışı eylemlere imza atan güvenlik şirketi Blackwater hakkında eski çalışanlardan korkunç bir iddia daha...

Çocukları fuhşa zorladılar!.. Dünya

Haber Merkezi / TIMETURK

Irak’ta pis işlere imza atan Amerikan güvenlik şirketi Blackwater hakkında geçen hafta ortaya atılan şirket sahibinin masum sivillerin öldürülmesinde pay sahibi olduğu iddiasından sonra, iki eski çalışandan şirket hakkında korkunç bir iddia daha ortaya atıldı.

Çalışanların yeminli ifadelerini aldıktan sonra konuyu medyayla paylaşan MSNBC’den Keith Olberman, Blackwater’ın Bağdat’taki müstahkem Yeşil Bölge’de yer alan esir kampında çocukların cinsel istismara uğratıldığını ve şirket sahibi Erik Prince’in konuyu bilmesine rağmen duruma müdahale etmediğini ifade etti.

1 dolar karşılığı fuhuş

Yeminli ifadelerde Blackwater hakkında ‘küçük kızları ‘Blackwater Erkek Kampı’nda 1 dolar karşılığında çalışanlar için oral sekse zorlayan şirket’ iddiaları yer alıyor. Suçlamalarda ayrıca şirket sahibi Prince’in sık sık kampı ziyaret etmesine rağmen çocukların seks amaçlı kullanılması konusunda hiçbir şey yapmadığı da dile getiriliyor.

Ruh hastası çalışanları ABD'ye geri gönderene azar

Söz konusu iki eski çalışanın ifadesine göre Irak’taki Blackwater müdürleri bazen masum sivilleri öldürmek istemeleri, aşırı alkol tüketmeleri, steroid kullanmaları ve silah güvenliği prosedürlerini yerine getirememeleri dolayısıyla bazı çalışanları ABD’ye yollamış; fakat şirket sahibi Prince şirkete pahalıya mal olduğu için müdürleri azarlayıp söz konusu çalışanları Irak’a geri göndermiş. Blackwater aynı zamanda fiziki özellikleri silah altına alınmak için elverişli olmayan insanların işe alınmasını onaylamak istemeyen doktorları da kovmuş.

Her suça karışmış

Çalışanların iddiaları bunlarla da sınırlı değil. Prince’in silah kaçakçılığı, para aklama ve vergi kaçırma işlerine bulaştığı; yolsuzlukları ve diğer suçları örtbas etmek için bir şirketler ağı kurduğu, son olarak da Blackwater’ın mali işler sorumlusunun Erik Prince için hapse girmek istemediğini belirterek istifa ettiği iddiaları da ses getiren açıklamalar arasında.

Prince ise şimdiki adı ‘Xe’ olan eski Blackwater hakkındaki iddiaları reddetti ve Amerika Birleşik Devletleri hükümeti ile olan sözleşmeleri uyarınca çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 729
Bu Ay : 6813
Toplam : 6813

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom