Kernek Meydanı Düzenleme projesi

Malatya'da 'Kernek Parkı ve Su Kaynağı' alanının, Malatya Belediyesi tarafından hazırlanan proje doğrultusunda yeniden düzenlenecek olması nedeniyle ihale gerçekleştirildi.

Kernek Meydanı Düzenleme projesi Malatya Haber

Malatya Belediyesi tarafından hazırlanan Kernek Meydanı Düzenleme Projesi yapım işi günü ihale edilirken, açık eksiltme yoluyla yapılan ihaleye Esenlik Şirketi ile Fadıl Çiçek katıldı. Verilen teklifler ise şöyle oldu; Esenlik Şirketi 962 bin TL, Fadıl Çiçek 970 bin 958 TL. İhale sürecinin tamamlanmasından sonra, ihaleyi kazanan firma tarafından Kernek Meydanı Düzenleme Projesi kapsamında çalışmalara başlanacak.

Malatya Belediyesi'nden konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Kernek su kaynağının olduğu yerin gerek daha önce yapılan çalışmalar, gerekse işletmecisi tarafından tonlarca kaya ve toprakla doldurulmuş olduğu belirtilerek, belediye ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla su kaynağının yeniden açıldığı ifade edildi. Verilen bilgilere göre su kaynağının temizlendiği, içerisinden kamyonlarca malzeme çıkarılarak kaynağın gözüne inildiği ve 6 metre boyundaki bir borunun da gözeye indirilerek verimli su alınacak hale getirildiği bildirildi.

Öte yandan, Kernek Parkı ve su kaynağının olduğu alanda eski dokuyu yaşatırken daha kullanışlı ve algılanabilir bir meydan ve park yapmak amacıyla Malatya Belediyesi tarafından yeni bir projenin hazırlandığı kaydedildi. Söz konusu alanda uygulanacak proje kapsamında, üst tarafta doğal havuzlar ile bir kafeterya yer alıyor. Doğal havuzların devamında yaklaşık 8 metre düşülü bir şelale, aşağı doğru daha az düşülü şelaleler bulunuyor. Alt tarafta da doğal bir göl görünümünde havuz yer alıyor. Alt tarafta bulunan havuzun etrafında ise küçük bir meydancık ve amfi tipi seyir oturma yeri bulunuyor.

Kernek Parkı ve su kaynağıyla ilgili yapılacak düzenlemenin yanı sıra; Fuzuli Caddesi, Hamit Fendoğlu Caddesi, İpek Caddesi, Cengiz Topel Caddesi ve Evliya Caddesi'nin kesiştiği noktada yeni bir kavşak düzenleme çalışması da yapılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 14
Bu Ay : 5208
Toplam : 5208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom