Kerbela'ya büyük akın!

Milyonlarca insan İmam Mehdi'nin doğum gününü kutlamak için Kerbela'ya akın ediyor.

Kerbela'ya büyük akın! Dünya

Irak’ın bütün şehirlerinden milyonlarca kişi yürüyerek Cuma gününe rastlayan İmam Mehdi’nin doğum gününü ihya etmek için kutsal şehir Kerbela’ya geliyor.

Güvenlik güçleri, şehri ve ziyaretçileri korumak için 21 bin unsurunun katıldığı geniş güvenlik önlemleri aldı. Binlerce Iraklı Şii 12. İmam’ın doğum gününü kutlamak için yoğun güvenlik önlemleri altında Kerbela’ya gelmeye başladı.

Bugünlerde şehir ziyaretçilerin akınına uğramış durumda. Civar şehirlerden yüzlerce kilometre yürüyerek ya da otobüslerle gelen binlerce kişi şehre ulaştı.

Kerbela şehri, özellikle de İmam Hüseyin, kardeşi Abbas’ın kabirleri ile mescitler renkli ışık, bayrak, çiçek ve pankartlarla süslendi. Şii televizyon ve radyo istasyonları da yayın yapmak için alanda hazır bulundu.

Iraklı ziyaretçilerin yanı sıra yabancı uyruklu binlerce kişi de şehre geldi. Bunlar arasında İran, Pakistan, Hindistan ve Körfez ülkeleri yer alıyor. Bu kişiler toplu ya da münferit bir şekilde şehirde dolaşıyorlar.

Askeri ve güvenlik güçleri ise yoğun güvenlik önlemleri aldı. Ordu, polis, güvenlik güçleri ve sivil güçlerden 21 bin kişi kutlamanın yapılacağı gece sayıları 3 milyonu bulması beklenen ziyaretçilere güvenli bir ortam sağlamak için göreve çağrıldı.

Her caddede hareketli ve sabit devriyelerden, teftiş noktalarına kadar güvenlik güçlerine rastlamak mümkün. Şehir 7 kısma ayrıldı ve zırhlı araçlardan da destek alındı. Bu araçlar İmam Hüseyin ve kardeşinin kabirlerinin olduğu bölgeye yerleştirildi. Irak ordusuna ait helikopterler de şehrin semalarında uçuyor. Buna ek olarak bomba yüklü araç ve mayınlara karşı önlem almak için bütün yollar kontrolden geçiriliyor.

Güvenlik güçleri şehir içinde ve dışındaki kontrol noktalarında kadınları aramak için gönüllü 1250 bayandan yardım aldı.

Buna ek olarak; sağlık güçleri Irak Kızılay’ının katılımıyla tedavi ve ziyaretçilere hizmet sunmak için 100 ambulans hazırlattı. Yerli halk ve zenginler de gelenlere meşrubat ve yiyecek sundu.

isra haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 344
Bu Ay : 4142
Toplam : 4142

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom