Kuveyt gazetesinden şok iddia!

Kuveyt'te yayımlanan bir gazete, İsrail'in, seçim döneminin ardından yaşanan iç karışıklıklar sırasında İran'ı vurmak istediğini...

Kuveyt gazetesinden şok iddia! Dünya

Kuveyt Gazetesi, Obama yönetiminin, İsrail'in bu talebini geri çevirdiğini iddia etti.

Kuveyt'te yayımlanan "El Ceride" gazetesinin iddiası İsrail basınına da yansıdı. İddiasını, "Kudüs'te yerleşik bir Amerikalı yetkili" ye dayandıran gazetenin haberi, herhangi bir şekilde doğrulanmış değil.

Habere göre, İran'da Haziran ayındaki tartışmalı Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının ardından çıkan olaylar sırasında, İsrail Amerika'dan, İran'ın nükleer tesisleri yanı sıra, bazı askeri tesislerini vurmak için "yeşil ışık" istedi. Talep, iddiaya göre İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından ABD Başkanı Barack Obama'ya iletildi; talebin altında İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in de imzası yer aldı.

Aynı kaynak, Obama yönetiminin İsrail'in bu talebine karşı çıktığını belirtti. Adı verilmeyen söz konusu diplomatik kaynak, İsrail'in bu niyetinde "çok ciddi" olduğunu" ve İran'ı sert bir şekilde vurmayı planladığını öne sürdü. Ancak, ABD yönetimi, itirazıyla İsrail'i hayal kırıklığına uğrattı ve operasyon ertelendi.

Aynı kaynak, ABD yönetiminin İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın seçimden sonra "seçilmiş lider" olarak tanımlanmasının geri alınması ile ilgili olarak da "Kararımızı geri çekmemiz konusunda İsrail ve bazı Arap ülkelerinin ağır baskısı altındaydık" ifadelerini kullandı. ABD'li kaynak, "ABD'nin Ahmedinecad'ı tanımasını istemeyen ılımlı Arap ülkelerinin var olduğunu" da söyledi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 571
Bu Ay : 5461
Toplam : 5461

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom