Belediye Meclisi Toplandı

Malatya Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Olağan Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Belediye Meclisi Toplandı Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında yapılan toplantıya konuk olan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Belediye Meclisine çalışmalarında başarılar diledi.

Toplantıdan önce konuşan Şahin, “Öncelikle bizi kabul ettiğiniz için başta değerli Başkanım ve Meclis üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum. Malatya’ya geldiğimiz zaman mahallelerimize gidiyoruz oradaki vatandaşımızla bir araya geliyoruz. Mahalle sakinlerini dinliyoruz. Mahallelerimizi gezerken yapılan hizmetleri ve açılan yolları görüyorum. Yapılan bu çalışmalarda Meclisimizin katkılarının da çok büyük olduğunu biliyorum. Yapmış olduğunuz çalışmalar gerçekten takdire şayan” dedi.

Gündem maddeleri arasında yer alan Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi üzerinde bulunan işletmelerin ön cephelerine sundurma yapılması ile ilgili ihtisas komisyonu raporu detaylı araştırma ve incelemelerin yapılması için ertelendi. MOTAŞ A.Ş tarafından sürdürülen Battalgazi Belediyesi toplu taşıma işi ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü teklifi görüşülerek kabul edildi.

BM Nüfus Fonu ve BM Kalkınma Programı çerçevesinde yürütülmekte olan Kadın Dostu Kentler 2 Projesi kapsamında ilgili kurumların yerel eşitlik birimi temsilcileriyle yapılan çalışmalar sonucunda Malatya için 3 yıllık olarak hazırlanan ve onaylanmış olan Yerel Eşitlik Eylem Planı'nda Belediye ile alakalı yükümlülüklerin görüşülüp karara bağlanması için Kadın Erkek Eşitliği Komisyonuna havale edilmesi kararlaştırıldı.

Gündem maddeleri arasında yer alan ve Abdulgaffar Mahallesinde bulunan parka isim verilmesi hakkındaki teklif görüşülerek, söz konusu parka “Şehit Kamil Akdağ” isminin verilmesi kabul edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 574
Bu Ay : 4940
Toplam : 4940

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom