Başbağlar Anma Töreni

Erzincan'ın Başbağlar köyünde 19 yıl önce katledilen 33 vatandaş için düzenlenen anma törenine AK Parti Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin ve Cemal Akın ile Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nun da katıldı.

Başbağlar Anma Töreni Bölge

Başbağlar katliamında hayatını kaybeden 33 kişi için düzenlenen anma törenine katılan Malatya Milletvekili Cemal Akın, “Bu katliamda şehit edilenler için düzenlenen merasime bölgedeki diğer vekillerimizle birlikte hazır bulunduk. Geçmişte ülkemizi faili meçhullarla karıştırmak isteyenler bugün tek tek yakalanıyorlar. Gerek Sivas'ta ve gerekse Başbağlar’da insanlarımızı birbirine düşman etmek isteyenlerin failleri gün ışığına çıkarılacaktır. Ülkemizi bu pisliklerden iktidarımız bir bir temizliyor. Bundan sonra insanlarımız başlarını yastık altına koyduklarında huzur içinde yaşayacaklar” dedi.

Milletvekili Mustafa Şahin de, ”Kanlı zalim terör örgütü 19 yıl önce 28’i kurşunlanarak, 5’i de evlerinde cayır cayır yakılarak katledilen insanlarımızı anmak için buradayız. Bu katliamdan ders almalıyız. Acımasızca kurşuna dizenleri, Sivas’ta ve Başbağlar’da da katledilenler bizim canlarımız. İktidarı ve muhalefeti ele piyon olan bu terör örgütünün emellerine hizmet etmeme uğruna bir olduğunuzu burada gösterdik. Bu topraklarda farklılıklarımız zenginliğimizden kaynaklanıyor. Başbağlar türü katliamlarda şehit olanları da şehit olarak devletimiz kabul etti. Ecdadımızın kanları ile sulanan ülkemizi kanımızın son damlasına kadar koruyup, siyasi terör örgütüne bırakmayacağız" diye konuştu.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da, 19 yıl önceki katliam sonrasında olay bölgesine gittiklerini ifade ederek, “Bu insanlarla Arapgir ilçe halkı olarak temaslarımız olan insanlardı” diyerek, ölenlere rahmet ve bu olayların tekrar tekerrür etmemesini diledi.

Törene Malatya’dan 80 kişilik bir grup katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 29
Bu Ay : 5223
Toplam : 5223

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom