Güneş Enerjili Aracın Tanıtımı Yapıldı

Kocaeli’de 15 Temmuz’da 57 üniversitenin katılımıyla düzenlenecek 'güneş enerjili araç yarışması'nda Malatya İnönü Üniversitesi'ni temsil edecek olan aracın tanıtımı yapılırken, bu yıl yarışmalarda iddialı olunduğu vurgulandı.

Güneş Enerjili Aracın Tanıtımı Yapıldı Malatya Ekonomi

İnönü Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilen tanıtımda konuşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, geçen yıl 36 üniversite arasında 20’nci olduklarını belirterek, bu yıl aracı 300 kilodan 220 kilograma düşürdüklerini ve dolayısıyla yarışmada daha önde olacaklarını ümit ettiğini söyledi. Çelik, bu tür çalışmaların; yenilikçi ve gelişmeye açık, çaba sarf eden üniversitenin yansıması olarak değerlendirilebileceğini kaydetti.

Güneş enerjili aracın yapım koordinatörü İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Memmedov, üniversitesi öğrencilerinin aracın yapımında görev aldıklarını ifade ederek, araca sponsor bulmak istediklerini kaydetti. Memmedov, "Öğrencilerin teoriden fazla pratik ile daha başarılı olduklarını bu çalışmadan da görüyoruz" dedi.

Bu arada aracı kullanan Günay Ekici de, aracın kullanımının zor olmadığını ifade ederek, yarışma için iddialı olduklarını aktardı.

İzmir’de iki yıldır düzenlenen üniversiteler arası güneş enerjili araç yarışmasında İnönü Üniversitesi’nin kendi kategorisinde bir kez 20’nci olduğu, bir kez de mansiyon ödülü aldığı bildirildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 224
Bu Ay : 2868
Toplam : 2868

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom