Temmuz Ayı Çalışmalarına Başladılar

Malatya İl Genel Meclisi, Temmuz ayı çalışmalarına başladı.

Temmuz Ayı Çalışmalarına Başladılar Malatya Haber

Meclis Başkanı Naci Şavata başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi, gündemindeki konuları görüşerek karara bağladı.

Mecliste, İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nun Merkez ilçe İspendere köyü Cirolar mezrası ve Alkur mezrasının Kamil çayından Pelitli köyüne bağlanması için bu yolun köy yolları yol ağına alınmasına olumlu karar veren raporu, Merkez Duranlar köyü ve Karabağ mezrası arasında bulunan 2 kilometrelik yolun köy yolları ağına alınması ile ilgili raporu ve Hekimhan ilçesi Aşağısaz, Dikilitaş köyü Keş ve Çekem mezraları, Yama Kayak Merkezi arasında bulunan yolun köy yolları yol ağına alınması ile ilgili raporu, oy birliği ile kabul edildi.

DEPREME DAYANIKSIZ OKULLAR İÇİN YIKIM KARARI

İl Genel Meclisi, Eğitim-Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu'nun Doğanşehir ilçesine bağlı Kapıdere köyüne yeni bir ilköğretim okulunun yapılmasıyla ilgili raporu ile Yeşilyurt ilçesi Kuyulu köyüne yeni bir ilköğretim okulunun yapılmasıyla ilgili raporunu, oy birliğiyle kabul etti.
Raporda Kapıdere köyündeki okul için, "Köyde hali hazır üç okul bulunmaktadır. Bu okulların yapılış tarihleri ise 1955 yılında iki derslikli, 1976 yılında iki derslikli, 1985 yılında 5 derslikli olarak yapılmıştır. Bu okulların depreme dayanıksız oldukları tespit edildiği halde, halen eğitim ve öğretim yapılmaktadır" denildi.

Kuyulu köyündeki mevcut okul için ise raporda şu ifadeler kullanıldı:
"1986 yılında depremde dolayı okul büyük hasar görmüş, bunun üzerine bakım ve onarım yapılmıştır. Ancak şu an itibariyle okulda büyük çatlaklar bulunmaktadır. Tehlike arz ettiği halde halen okulda eğitim ve öğretim yapılmaktadır."

MEZRALARIN KÖY OLMA TALEBİ

Meclis toplantısında, İçişleri Komisyonu'nun Yazıhan ilçesi Bahçelievler köyü Şimşekler mezrasının bağlı bulunduğu birimlerden ayrılarak bağımsız bir köy olmasının uygun olmayacağı yönündeki raporu ile Kuluncak ilçesi Kaynarca köyüne bağlı Zafer mezrasının bağlı bulunduğu birimden ayrılarak "Zafer köyü" adıyla müstakil köy olmasını uygun bulan raporları da kabul edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 727
Bu Ay : 6811
Toplam : 6811

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom