Ferhat Tunç'a Hapis Cezası

Özel Yetkili Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından terör örgütü MKP’nin propagandasını yaptığı gerekçesiyle Sanatçı Ferhat Tunç'a iki yıl hapis cezası verildi.

Ferhat Tunç'a Hapis Cezası Malatya Haber

Ferhat Tunç, terör örgütü Maoist Komünist Partisi'nin (MKP) propagandasını yapmakla suçlandığı Özel Yetkili Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada, hapis cezasına çarptırıldı.

Avukatı ile birlikte karar duruşmasına katılan Tunç, duruşmadaki savunmasında otuz yıllık bir sanatçı olduğunu, muhalif kimliğiyle bilinen ve bu şekilde tanınan bir kişi olduğunu söyledi. Toplumdaki bu yerinin zorunluluktan kaynaklanan bir durum olduğunu belirten Tunç, daha önce söylediği şarkılardan dolayı Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) ve sair mahkemelerde yargılandığını anlattı.

Gelinen aşamada açılan bu davada görüldüğü üzere mantık ve zihniyetin değişmediğinin görüldüğünü belirten Tunç, şöyle konuştu: "1 Mayıs 2011 tarihinde yapmış olduğum konuşma bir bütün olarak ele alınıp değerlendiğinde, herhangi bir suç unsurunun olmadığı anlaşılacaktır. Ancak, konuşma içeriğinden cımbızlama yapılarak suçlama yapılmıştır."

Tunceli'de MKP'nin seçimi boykot ettiğini ifade eden Tunç, şunları söyledi: "Boykot olmasaydı seçim sonucu değişik olabilirdi. Ben şu an burada değil Meclis'te olurdum. Açılan dava ve uygulanan süreçte görülmektedir ki, konuşan insanlar susturulmaktadır. Oysa bu ülkede ileri demokrasinin tesis edilmesi gerekmektedir." Tunç, karardan dolayı üzüntülü olduğunu söyleyerek tepkisini dile getirdi.

Ferhat Tunç’un terör örgütü MKP’nin propagandasını yaptığına hükmeden mahkeme, kararında, sanık Ferhat Tunç’un iki yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.
Kararda, sanık Ferhat Tunç'un Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesince 27 Ocak 2011 tarihli kararında suç ve suçluyu övmek suçundan 25 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildiği hatırlatılarak, sanığın deneme süresi içinde yeni bir suçu işlediğinden gereğinin yapılmasına hükmedildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 286
Bu Ay : 5480
Toplam : 5480

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom