Koruyucu Sağlık Rehberi Çıktı

Sağlık alanında önemli bir boşluğu doldurduğu belirtilen “Koruyucu Sağlık Rehberi”nin çıktığı bildirildi.

Koruyucu Sağlık Rehberi Çıktı Malatya Haber

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sağlık, insanoğlunun en değerli varlığıdır. Değeri kaybedildiğinde anlaşılan sağlık, muhafaza yollarının öğretilmesi gereken önemli bir konudur. Sağlık gibi önemli bir konuda insanların eğitilebilmesi için güvenilir bilgilerle donatılmış kitaplara ihtiyaç vardır.

Bu konunun eksikliğini kapatmak amacıyla konusunda uzman yüz kırk dört yazarın bir araya gelerek hazırladığı “Koruyucu Sağlık Rehberi”, Türk Eczacılar Birliği Eczacılık Akademisi Yayını olarak basıldı” ifadelerini kullandı.

Hekim, eczacı, diş hekimi, fizyoterapist, hemşire, ebe, avukat, eğitimci, polis, sosyal hizmet uzmanı, sosyolog, psikolojik danışmanlık rehberlik uzmanı, veteriner hekim, meteoroloji uzmanı ve gıda mühendisi olmak üzere on beş farklı meslekten yazarın katkıları ile hazırlanan kitabın editörlüğünü, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Cengiz Yakıncı ile Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın yaptığı ifade edilirken, daha sonra şunlar belirtildi:

“Koruyucu sağlıkla ilgili 148 farklı konunun işlendiği kitap, 624 sayfadan oluşmaktadır. Yeni çıkan kanuna göre serbest eczanelerde satılabilecek olan “Koruyucu Sağlık Rehberi” kitabı, sağlığını korumaya özen gösteren herkesin sahip olması gereken önemli bir başvuru kaynağıdır” denildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 288
Bu Ay : 5482
Toplam : 5482

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom