Kiraz Kültür Ve Spor Şenliği

Yeşilyurtta düzenlenecek olan Kiraz, Kültür ve Spor Şenliği nedeniyle basın açıklaması yapılarak, şenliğin iyi organize edilmesine, ilçenin ve dalbastı kirazının daha iyi tanıtılmasına çalışılacağı belirtildi.

Kiraz Kültür Ve Spor Şenliği Malatya Haber

Yeşilyurt Ahmet Atılgan Parkı’nda Kaymakam İlhan Abay ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk basın açıklaması yaparak, Kiraz, Kültür ve Spor Şenliği hakkında bilgi aktardılar.
Kaymakam Abay, geçen yıllara göre daha görkemli geçeceğini beklediklerini söyleyerek, en verimli şekilde ilçeyi daha fazla tanıtmak için çaba göstereceklerini kaydetti. Abay, "Umarım ki, Malatyamızın akciğerleri konumunda olan ilçemizi, ilçe dışına tanıtmış oluruz" ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Mehmet Kavuk da, bin 400 davetiyeyi il dışına kargoyla gönderdiklerini hatırlatarak, 23-24 Haziran günleri düzenlenecek olan şenlikler çerçevesinde, ilk gün saat 11.00’de açılış yapılarak kiraz ve yöresel yemek yarışması, akşam ise Sevcan Orhan’ın assolistliğinde sanatçıların konser vereceğini bildirdi.

24 Haziran Pazar günü, sünnet ve resmi nikah töreni, mevlid, karakucak güreşleri, İrfan Aydın futbol turnuvası ödül töreni ve tesislerin açılış töreninin gerçekleştirileceğini aktaran Kavuk, aynı gün saat 20.00’de Kutsi’nin assolistliğiyle sanatçıların konser vereceğini ifade etti.
Şenlikleri düzenlemekteki amaçlarının ilçenin meşhur dalbastı kirazını daha fazla tanıtmak, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi olduğuna parmak basan Kavuk, "Yeşilyurt dışında olan Yeşilyurtlular, şenlik vesilesiyle ilçeye gelip hem akraba ziyaretlerinde bulunuyor, hem de şenliklere katılmış oluyorlar" dedi.

Kavuk, bu yıl dalbastı kirazı rekoltesinin düşük olduğunu belirterek, "Rekolte az ancak kalibresi yüksektir. 600 ton civarında rekolte bekliyoruz. Arz fazla olursa talep fiyat düşüyor. Yüzde 30 civarında rekolte düşüklüğü var ancak, fiyat geçen yıla göre kiloda 1 TL civarında yüksek" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 625
Bu Ay : 3109
Toplam : 3109

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom