Kuzey Kuşak Yolu Çalışmaları Sürüyor

Malatya Belediyesi tarafından, şehrin muhtelif yerlerinde devam eden yol açma genişletme çalışmalarının yanı sıra, Kuzey Kuşak Yolu’nda da çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Kuzey Kuşak Yolu Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

Beraberinde Başkan yardımcıları; Hasan Atay, Selim Pilten ve bazı daire müdürleriyle birlikte Kuzey Kuşak Yolu’nda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yolun şehir mezarlığı ile Çarmuzu arasındaki bölümünde sürdürülen dolgu çalışmaları sırasında, yer yer 7 katlı bina yüksekliğinde dolgu yapıldığını ifade etti.

Başkan Çakır, Kuzey Kuşak Yolu'nun Malatya için çok önemli bir proje olduğunu dile getirerek, "Bu yolumuzun 7800 metresi açılmış olup, Çarmuzu kayalık mevkiine doğru yol açma çalışmaları devam etmektedir. Şehir mezarlığından sonraki kısımda sürdürülen çalışmalar doğrultusunda, 550 metrelik mesafe içinde 500 bin metreküp dolgu yapıldı. Yapılan dolgu çalışmalarına paralel olarak, istinat duvarı yapımı da yine büyük bir hızla sürdürülmektedir" diye konuştu.

Yapılmakta olan istinat duvarının yer yer 12 metre yüksekliğinde, 4 metre genişliğinde ve 550 metre uzunluğunda yapıldığını belirten Başkan Çakır, "Hem buradaki taş duvarın yapımı, hem de Babuktu bölgesinde yapılan menfez çalışmaları Kuzey Kuşak Yolu Projesi içindeki en önemli çalışmalar olup, bunları bitirmiş olacağız" dedi.

2012 yılı için 24 bin metreküplük taş duvar ihalesi yapıldığını, sadece 550 metrelik kısımda bunun 11 bin metreküpünün kullanıldığını söyleyen Çakır, "Dolgu çalışmalarına paralel olarak bugüne kadar toplamda 29 bin metreküp taş duvar örüldü. Burada toplam olarak 20-21 metre üzerinde bir dolgu gerçekleştirildi. Yani yaklaşık 7 katlı bir binanın boyunda bir dolgu yapıldı" şeklinde konuştu.
Başkan Çakır, şöyle devam etti:

"Kuşak Yolu'nun en zor geçiş noktasından bir tanesini, bu taş duvarımızla birlikte bitirmiş olacağız. Güzergah üzerindeki şuyu çalışmaları bitirildi. Hızlı bir şekilde Babuktu bölgesine doğru hafriyat ve dolgu çalışması devam ediyor. Babuktu bölgesinde yapımı devam eden menfezin 1 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Dolayısıyla kuşak yolda önemli bir mesafeyi kat etmiş olacağız." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 27
Bu Ay : 6824
Toplam : 6824

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom