Kanser Konferansı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, Şehit Fevzi Mahallesi'nde kadınlara yönelik, “Kanser ve erken teşhis tedavi” konulu bir konferans düzenlendi.

Kanser Konferansı Malatya Yaşam-Sağlık

Türk Telekom İlköğretim Okulu'nda düzenlenen konferansa, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Malatya Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis Merkezi'nden (KETEM) Dr. Serpil Kaya Karadağ ve Şehit Fevzi Mahallesi sakinleri katıldı.

Dr. Serpil Kaya Karadağ, kanser hastalığının nedenleri, korunma yolları ve tedavi yöntemleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kanser hastalığında erken teşhisin çok önemli olduğunu vurgulayan Dr. Karadağ, kanser hastalığında normal bir hücrenin çeşitli sebeplerle birden bire değişikliğe uğrayarak, diğer hücrelerden farklı şekilde hızla büyümeye, bir kitle-ur oluşturmaya başladığını ve bulunduğu yerin yapısını bozduğunu söyledi. Karadağ, bu sürecin erken tespitinin tedavi açısından önemli olduğunu ifade etti.

Dr. Karadağ, her sekiz kadından birinin meme kanseri olduğunu belirterek, “Kadınların vücutlarını iyi tanımaları, sağlık kontrollerini zamanında ve düzenli bir şeklide yapmaları gerekmektedir” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 112
Bu Ay : 2596
Toplam : 2596

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom