Su Sorununa Sondajlı Çözüm

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Akçadağ ilçesine bağlı Dede köyünde yapılan sondaj çalışması sonucunda saniyede 6 litre su bulundu.

Su Sorununa Sondajlı Çözüm Malatya İlçe

Çıkan su köy halkını sevindirdi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya ve İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü A. Hikmet Türkoğlu, Akçadağ'ın Dede köyündeki çalışmaları yerinde inceledi. Kaya, ’’Su ve kanal hizmetlerimize bağlı ekipler burada sondaj çalışması yapıyor. Yapılan çalışma oldukça başarılı. Dede köyü yeni yerleşim yerinde yapılan sondaj çalışması neticesinde saniyede 6 litre su bulundu. Bu bizleri sevindirdiği gibi köylü vatandaşı da çok sevindirdi. Su hayattır. Burada yerleşim sağlayan vatandaşlar içme suyu sıkıntısı çekmeyecek. Bu suyun Dede köyü vatandaşlarına hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Dede Köyü Muhtarı Vedat Tekbaş ise, "Köyümüzün yeni yerleşim yerinde yapılan sondaj çalışması neticesinde çok güzel bir su çıktı. Bizleri ve köylü vatandaşlarımız çok sevindirdi. Saniyede 6 litre su akıyor. Burada yeni 120 parsel oluşturduk. Ayrıca dört sosyal tesis (okul, köy konağı, fırın, çocuk parkı) olacak. Eski köyümüz heyelan bölgesi olduğu için 5543 sayılı yasa gereği köy buraya nakledilecek. Eski köyümüz 135 hane. Bir evde üç aile kaldığı gibi bir de köye dönüş yapan insanlar vardı. Çok sıkıntı çekiliyordu. Bu yeni yerleşim yeri insanlara rahat bir ortam sağlayacak. Buradan tüm emeği geçen yetkililere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 125
Bu Ay : 4491
Toplam : 4491

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom