Spor Merkezlerine Kayıtlar Başladı

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, Malatya’da İl Spor Merkezlerine kayıtların başladığını duyurdu.

Spor Merkezlerine Kayıtlar Başladı Malatya Spor

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Fındıklı, Malatya’da İl Spor Merkezleri kapsamında 31 branşta spor eğitimi verileceğini söyledi.

Tüm branşlarda 5 ila 18 yaşındaki çocuk ve gençlerin branşlardan faydalanabileceğine dikkat çeken Fındıklı, “Her yaz dönemine yaklaştığımızda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün projesi kapsamında her ilde yapıldığı üzere Malatya’da yaz spor okullarına kayıtlarımızı başlattık.

Atletizm, Atıcılık, Badminton, Basketbol, Bilardo, Boks, Buz Hokeyi, Jimnastik, Dağcılık, Futbol, Güreş, Halk Oyunları, Hentbol, Hokey, İzcilik, Judo, Karate, Kick Boks, Kriket, Kürek, Masa Tenisi, Modern Pentatlon, Muay Thai, Rafting, Satranç, Su Topu, Tekvando, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme ve Yüzme olmak üzere bu yıl 31 branşta faaliyet gösteriyoruz. Geçtiğimiz yıl 19 branşımız vardı. Bu yıl branş sayımızı artırdık” dedi.

Fındıklı, sporun çocuklara ve gençlere her yönüyle katkı sağladığını ifade ederek, şunları söyledi: “Çocuk ve gençlerimizden kim hangi branşı seviyorsa, o branşta eğitimlere katılacak. Yaz ayını en güzel şekilde değerlendirsinler. Yazın çocuklarımız ve gençlerimiz ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Velilerimizde bu konuda sıkıntıya düşüyor.

Bence en güzeli spor yapmalarıdır. Yüzme bu sporların başında geliyor. Bu branşımıza Malatya’da çok büyük rağbet var. 2 tanede havuzumuz bulunuyor. Hem açık hem de kapalı havuzumuzu devreye sokacağız. Geçen yıl yüzme branşına bin 600 kayıt yapmıştık. Bu yıl bu sayısı 2 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.

Diğer branşlarımızı da katarsak, bu yıl 5 bin kayıt yapmayı hedefliyoruz. Yani geçen yılı ikiye katlamayı amaçlıyoruz. Velilerimizden çocuklarını spora göndermelerini istiyoruz. Spor, sağlıktır, dostluktur ve sosyal gelişmeyi sağlar. Bunun yanında arkadaş ilişkilerini düzenler. Sporun her yönüyle çocuklarımıza, gençlerimize ve vatandaşlarımıza büyük katkısı vardır. Bu nedenle çocuklarımızı ve gençlerimizi spor yapmaya davet ediyor.”

Yüzme sporu dışında bütün branşların ücretsiz olduğuna dikkat çeken Fındıklı, “Yüzme dışında bütün spor branşlarımızı bedava yaptık. Bütün masrafları karşılıyoruz. Para yok bahanesi olmasın diye böyle bir şey yaptık. Yüzme sporu çok masraflı olduğu için 50 TL gibi cüzi bir ücret belirledik” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 992
Bu Ay : 7076
Toplam : 7076

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom