Malatya'da Sertifika Töreni Düzenlendi

Malatya’da gençlerin katıldığı Girişimcilik eğitimini tamamlayanlara, törenle sertifikaları verildi.

Malatya'da Sertifika Töreni Düzenlendi Malatya Haber

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MTSO) düzenlenen sertifika töreninde konuşan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, genç ve kadın girişimcilerin daha fazla olmasını arzu ettiklerini ifade ederek, “370 kişiye eğitimi, kendi imkanlarımız ile ABİGEM vasıtasıyla verdik. ABİGEM’e ücretini verdik. 90 kişilik eğitime de haziran ayında başlayacağız. Ancak kursa katılanların 47’sinin kendi iş yerlerini açmaları az bir rakam. Temennimiz, KOSGEB’in mali imkan ve bütçesinin arttırılarak, kursa katılanların daha fazla iş yerleri açmalarıdır” dedi.

“TOBB, ülkenin geleceğini, genç ve kadın girişimcilere teslim etme noktasında, Türk ekonomisinin iş hayatı içerisine sokma çabası içerisindedir” diyen Erkoç, danışmanlık hizmeti ve proje yaptıracakların ABİGEM kanalıyla yaptırmalarını önerdi.

Küçük ve Orta Büyüklükteki Sanayiciyi Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Malatya Müdürü Murat Seki ise, “İş kurmak için iş kurmayın. Farklı alanlarda iş alanlarında faaliyet gösterin. Farklılık ve yenilik ile başarılı olursunuz” ifadelerini kullandı.

MTSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Tozal da, “Girişimci arkadaşların bu sertifikalar ile Malatya’da istidamı arttırıcı, girişimciliği arttırıcı faaliyette bulunmalarını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Malatya Müdürü Müjde Demirkazık ise konuşmasında, “KOSGEB’in 27 bin TL hibe ve 70 bin lira ise kredi desteği bulunmaktadır” diyerek, bu imkanı sağlayan başta MTSO olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yetkililer, kursa katılan 30 kişiye sertifikalarını verdi. Sözü edilen kursu; MTSO, KOSGEB ve ABİGEM’in organize ettiği kaydedildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 413
Bu Ay : 6393
Toplam : 6393

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom