19 Mayıs Türkiye Gündemi

19 Mayıs Türkiye Gündemi

19 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Başbakan Erdoğan'ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 15.00'de Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile 81 il ve KKTC'den gelen gençlik temsilcilerini kabul edecek, saat 17.00'de Ankara Spor Salonu'ndaki Türkiye 2. Gençlik Şurası'na katılacak.

Başbakan Yardımcıları, Bakan ve Bakan Yardımcılarının programları

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 19.00'da TOBB 67. Genel Kurul resepsiyonuna katılacak.
- Gümrük ve Ticaret Bakarı Hayati Yazıcı, saat 13.30'da TOBB tarafından TOBB İkiz Kuleler'de düzenlenecek Hizmet Şeref Belgesi ve plaket törenine, saat 19.00'da Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek TOBB 67. Genel Kurul resepsiyonuna katılacak.
- Kültür ve Turizm Bakarı Ertuğrul Günay, saat 20.00'de Cumhurbaşkanı Senfoni Orkestrası'nın sunacağı "19 Mayıs Gençlik Konseri"ni izleyecek.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 17.00'de Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek "Gençlik Şurası"nın kapanış törenine katılacak.
- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, gençler ve sporcularla birlikte saat 10.00'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret edecek, saat 11.00'de Atatürk Kültür Merkezi'ndeki kutlama programına katılacak, saat 13.00'de 19 Mayıs Stadı'ndaki Türkiye A Milli Şöhretler Karması ile Ampute Milli Futbol Takımı arasında yapılacak gösteri maçını izleyecek.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Mersin'de saat 10.00'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılacak.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul'da saat 16.00'da Türkiye Yazarlar Birliği'nin sohbet toplantısına katılacak.
- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, doğum yeri olan Batman'ın Arıca köyünde saat 11.00'de vatandaşlarla futbol maçı yapacak.

Siyasi partilerin programları

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun'da saat 16.00'da Atatürk Evi'ni ziyaret edecek ve 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü'ne katılarak bir konuşma yapacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm Türkiye'de, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor.
- İstanbul Valiliği, Taksim Atatürk Anıtı'nda saat 10.00'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla anıta çelenk sunumu, Galatasaray Lisesi önünde saat 10.30'da Ata'ya Saygı ve Gençlik Yürüyüşü, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda saat 12.00'de kutlama töreni düzenleyecek.
- İstanbul'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlenecek. Pendik Kurtköy Spor Salonu'nda saat 08.00'de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Karate Kupası finali, Burhan Felek Spor Kompleksi 50.Yıl Spor Salonu'nda saat 10.00'da Gençlik ve Spor Bayramı Uluslararası Güreş Turnuvası ve Türk Dünyası Kültür Şöleni, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda saat 10.00'da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Boks Kupası, Boğaziçi Üniversitesi Havuzu'nda saat 10.00'da Boğaziçi
Üniversitesi Sporfest Yüzme Yarışları, Sultangazi Esentepe İlköğretim Okulu'nda saat 20.30'da 19 Mayıs Mangala Türk Zeka ve Strateji Oyunu, Haliç'te saat 21.30'da teknelerle fener alayı geçişi düzenlenecek.
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı, Beyoğlu Tünel Meydanı'nda saat 11.30'da Taksim Meydanı'na yürüyüş ve ardından Taksim Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yapacak.
- Şişli Belediyesi, Osmanbey'deki Atatürk Evi'nden saat 12.00'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla "Bayrağını Al, Bayramına Gel" etkinliği kapsamında yürüyüş düzenleyecek.
- Yardım için geldiği Van'da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Oteli enkazı altında kalarak ölen Japon yardım gönüllüsü Atsushi Miyazaki'nin kardeşleri Osamu ve Fumiaki Miyazaki, saat 12.45'te Bahçelievler'deki Atsushi Miyazaki Trafik Eğitim ve Sivil Savunma Parkı'nı ziyaret edecekler.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Oruçreis İlköğretim Okulu karşısında saat 14.00'te "Güzel Esenler" projesinin tanıtım programına katılacak.
- Saadet Partisi (SP) İstanbul Gençlik Kolları, Taksim Meydanı'nda saat 14.00'te "Zina ve Eşcinselik Suç Sayılsın" konulu basın açıklaması düzenleyecek.
- Eski ABD Başkanı George W.Bush'a ayakkabı fırlatan gazeteci Muntazer El Zeydi, Taksim Tünel Meydanı'nda saat 15.00'te Türkiye Gençlik Birliği'nin organize ettiği "19 Mayıs Diriliş Yürüyüşü"ne katılacak. M. İlmiye Çığ, Tarık Akan, Ferhan Şensoy, Müjdat Gezen, Levent Kırca, Tuna Kiremitçi'nin de katılacağı etkinlikte 7 metrelik Bandırma vapuru ve tahta bacak olarak bilinen şölen ekipleri ve müzik grupları yürüyüşle Dolmabahçe Meydanı'na geçecek. Ardından Maçka'daki Küçük Çiftlik Parkı'nda saat 19.00'da
Uluslararası Gençlik Şöleni düzenlenecek.
- "19 Mayıs Mustafa Kemal Yeniden Samsun/Halk Yürüyüşü", Ümraniye Çakmak Köprüsü üzerinden hareketle saat 17.00'de başlayacak ve ardından Ümraniye Çarşı Meydanı'nda basın açıklaması düzenlenecek.
- İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Caddebostan'da saat 17.00'de Geleneksel 19 Mayıs Gençlik Konseri ile havai fişek gösterileri düzenleyecek.
- Bahçelievler Belediyesi, M.OİL Benzin İstasyonu önünde saat 19.30'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yürüyüş ve Bakırköy Meydanı'nda saat 20.30'da "Yeni Türkü" konseri düzenleyecek.
- Sivil toplum kuruluşlarrd, tüm Türkiye'de, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerleı ve Kadıköylüler, Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar'da saat 19.00'da Fener Alayı ve Gençlik Yürüyüşü düzenleyecek. Ardından sanatçı Emre Aydın, Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Otoparkı'nda saat 20.30'da ücretsiz konser verecek.
- Ankara'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında saat 09.00'da 19 Mayıs Stadı'ndan Ulus'a Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirilecek, saat 11.00'de İl Genel Meclisi'nde "19 Mayıs ve Milli Mücadele" konulu panel gerçekleştirilecek. TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki heyet, saat 17.30'da Anıtkabir'i ziyaret edecek.
- Altındağ Belediyesi, saat 10.00'da Hamamönü'nde19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenleyecek.
- Ankara-İvedik Organize Sanayi Bölgesi, saat 13.00'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde "Gençlik Şöleni" düzenleyecek.
- İşçi Partisi üyeleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 10.00'da Ulus Atatürk Anıtı'na çelenk koyacak, saat 12.30'da Tandoğan'da basın açıklaması yapacak ve ardından Anıtkabir'e yürüyecek.
- TMMOB'ye bağlı odalar, sendika ve meslek kuruluşlarının üyeleri, saat 10.30'da Bilkent Otel'de kahvaltılı basın toplantısı düzenleyecek.
- Kıbrıs Türk Kültür Derneği tarafından yılın annesi seçilen Cihan Hedegetöre'ye plaket verilecek.
- Ezilenlerin Sosyalist Partisi Ankara İl Örgütü üyeleri, saat 14.00'de Yüksel Caddesi'nde oturma eylemi gerçekleştirecek.
- Toplumcu Kardeşlik Merkezi üyeleri, saat 09.00'da genel merkezde basın toplantısı yapacak.
- Halkın Kurtuluş Partisi üyeleri, saat 13.00'de Ankara YKM önünde basın açıklaması yapacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Milli Takım Şöhretler Karması ile Ampüte Milli Takımı, saat 13.00'de futbol maçı yapacak. - Ankaragücü'nün Olağanüstü Genel Kurulu, saat 14.00'de Cemal Aydın Spor Tesisleri'nde yapılacak.
- Bank Asya 1. Lig Play-Off ikinci maçında saat 18.00'da Konyaspor ile Kasımpaşa karşı karşıya gelecek.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 91
Bu Ay : 4457
Toplam : 4457

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom