Bilsam Arapgir Gezisi

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) Yöneticileri ve Öğrenci Topluluğu üyesi 64 öğrenci Arapgir'i ziyaret ettiler.

Bilsam Arapgir Gezisi Malatya İlçe

Malatya İnönü Üniversitesi BİLSAM Öğrenci Topluluğu üyesi öğrenciler Arapgir’in Tarihi ve Turistik mekânları gezmek için 14 Mayıs pazartesi günü Sabah saatlerinde ilçemize gelen öğrencilere çay bahçesinde kahvaltı verildi. Daha sonra sırasıyla, Tarihi Millet Hanı, Mirliva Ahmet Bey Cami, İpekçi sokağı, Halk Eğitimi Merkezine ait kursları, Almasik hamamı ve sokak sağlıklaştırması projesi uygulanacak olan yapılan tarihi sokaklarda incelemelerde bulunduktan sonra Osmanpaşa Mahallesi’ndeki tarihi ve turistik mekânlar gezdirildi. Meydan Köprüsü’nde mola veren öğrenciler son olarak Ocak Köyü’ndeki müze, türbe ve kütüphaneyi gezdi.

Ocak Köyü’nde gezisini tamamlayan BİLSAM Öğrenci Topluluğu Ocak Köyü Kültür Merkezi konferans salonunda değerlendirme yapıldı. BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr İbrahim GEZER yaptığı konuşmada ‘’ BİLSAM 2005 yılında kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. Amacımız farkındalık geliştirmiş insanlarımızla bir araya gelerek, ülkemiz için, ilimiz için, gençlerimiz için, ailelerimiz ve çocuklarımız için bir şeyler üretmek. Anlam, değer, adalet ve özgürlük, onur, ahlak adına ve iyiliğin güzelliğin yaygınlaşması için daha iyi bir insan, daha erdemli bir sivil toplum, daha özgür bir ülke ve daha anlamlı bir dünya kurulması için karınca, kararınca çaba ortaya koymaktır. En temelde amacımızı böyle özetleyebiliriz.’’ dedi.

Prof. Dr GEZER yaptığı konuşmanın sonunda gezide emeği geçen herkese kendisi ve tüm öğrencileri adına teşekkür ettiğini belirtti.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU ise yaptığı değerlendirme konuşmasında; ‘’ yerel yönetimlerin en önemli görevlerinden birisi de rehberlik farkındalık faaliyetleridir. Özellikle turizme dayalı bir kentlilik bilinci oluşturmaya çalışıyoruz. Belediyeler hizmetin aynasıdır. Yerel yönetimler kirden, kirlilikten arındırılmalı, geleneksel ve yöresel değerleri tanıyıp tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak kalkınmanın, bilenlerle birlikte yürümenin en önemli tarafıdır diye düşünüyorum.

Bu vesile ile sizlerle birlikte olma imkanını bize sağlayan Hocama ve geleceğimizin teminatı öğrencilerine çok teşekkür ediyorum. Bugünkü gezinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sağlık, sıhhati afiyet bulmanızı, ailelerinizle birlikte geleceğe güzel bir yolcunun, iyi ki bu yolculuğa çıktım, dediği anı yaşamasını temenni ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

Geziye Malatya İnönü Üniversitesi’nden katılan 64 öğrenci, gezi sonrası Arapgir’den memnuniyetlerini dile getirerek tekrar gelmek istediklerini belirttiler. Ayrıca gezi boyunca yanlarından ayrılmayan ve kendilerine rehberlik eden Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU’na teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 544
Bu Ay : 2112
Toplam : 2112

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom