KUDEB Komisyon Toplantısı Düzenledi

Malatya Valiliği Koruma ve Uyulama Denetim Birimi (KUDEB) 2. Komisyon Toplantısı düzenlendi.

KUDEB Komisyon Toplantısı Düzenledi Malatya Haber

Konuyla ilgili turizm potansiyeli olan bölgelerden belirlenen komisyon üyelerinin katılımıyla, Malatya Beşkonaklar'da bulunan Malatya Valiliği bünyesindeki KUDEB de Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edilme yolunda hazırlanan uygulama planları çerçevesinde; Darende, Arapgir Battalgazi ilçeleri ile merkeze bağlı Erenli beldesi temsilcilerince hazırlanan belgeler toparlandı. Oluşturulan çalışma komisyonunun görev ve yetkileri belirlenerek, yerel yöneticilerin de katılacağı bir hafta sonra düzenlenecek sunumlu tanıtımların yapılacağı programda toplanmak üzere komisyon çalışmalarına ara verdi.

Toplantıya KUDEB Başkanı Levent İskenderoğlu, Malatya'daki ilgili daire temsilcileri, Müze Müdürlüğü yetkilisi ve ilçe temsilcileri katıldı. Levent İskenderoğlu, “Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, tarihi ve kültürel değerlerin yoğun olarak yer aldığı ve turizm potansiyelinin yüksek olduğu yöreleri korumak, kullanmak, sektörel kalkınmayı ve planlı gelişimi sağlamak için, Malatya'da da kültür ve tabiat varlıklarının yoğun olarak yer aldığı Arapgir, Battalgazi ve Darende ilçeleri ile Erenli beldesinin Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olması amacıyla Malatya Valisi Ulvi Saran'ın emriyle 2012 yılı başlarında bir çalışma başlatılmıştı” dedi.

Toplantıya başkanlık eden Levent İskenderoğlu, "Turizm Bakanlığımız tarafından yayımlanan yönetmelik çerçevesinde sayın valimiz Ulvi Saran'ın talimatları ile başlattığımız bu çalışmalarımızla Malatya'nın turizm bölgesi ilan edilmesi hedeflenmektedir. Bugün burada çalışmalarda kat edilen mesafeyi ve bu günden sonra yapılması gerekenleri belirlemek amacıyla bir araya geldik.

Çalışmaları sonunda; ilimizdeki turistik değerlerin haritada gösterilmesi, alternatif turizm konularının belirlenmesi ve hangi ilçemizde hangi tür aktivitelerin yapılabileceği, rapor halinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunulacak” ifadelerinde bulundu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 57
Bu Ay : 6854
Toplam : 6854

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom