Her Şey Kanser İçin

İstanbul'da sporcular Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği ve Tıbbi Onkoloji Derneği önderliğinde, Kolon Kanseri'ne dikkat çekmek için 236 metre yükseklikteki Sapphire binasına koşarak çıktı.

Her Şey Kanser İçin Malatya Yaşam-Sağlık

Kolon Kanseri hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği ve Tıbbi Onkoloji Derneği önderliğinde Merck Serono İlaç desteğiyle "Kolon Kanserine Karşı Harekete Geçin" bilinçlendirme koşusu düzenlendi. Bu yıl 2. kez düzenlenen Kolon Kanseri Bilinçlendirme Koşusu ile düzenli sağlık taramaları ve erken teşhisle kolon kanserinin tedavi edilebilir bir hastalık olduğu vurgulandı.

Türkiye Basketbol Milli Takımı eski Kaptanı İbrahim Kutluay'ın da katıldığı koşuda mücadele eden gönüllüler, 236 metre, 56 kat, 1344 basamaklı İstanbul Sapphire binasına koşarak çıktı. Kıyasıya gerçekleştirilen yarış sonrasında kadınlar ve erkekler kategorisinde dereceye girenlere ödüller
verildi.

Tıbbi Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Şuayip Yalçın, kolon kanserinin erken teşhis ve doğru tedavi ile önlenebileceğine vurgu yaptı. Yalçın, "Hastalığa yakalanmak her şeyin sonu değil. Yeni geliştirilen yöntemlerle hastalıktan kurtulmak artık mümkün. Hastalığın hangi evresinde olursa olsun bu hastalık tedavi edilebiliyor" dedi.

Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Dursun Buğra ise cerrahın kolon kanserindeki tedavideki rolü hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Kolonoskopinin önemine dikkat çeken Buğra, "Hastalık erken teşhis edilirse polip aşamasında tedavi mümkün" diye konuştu.
İbrahim Kutluay ise iyi bir amaca hizmet eden böylesine bir etkinlikte olmaktan büyük gurur duyduğunu söyledi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 375
Bu Ay : 5569
Toplam : 5569

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom