Engelliler Şampiyonası Devam Ediyor

Malatya'nın da içinde olduğu, 36 İlden 720 sporcunun katıldığı İşitme Engelliler Yıldızlar (Kız-Erkek) Türkiye Şampiyonası başladı. Malatya; iki Türkiye birinciliği, 3 Türkiye ikinciği, 4 sporcumuzda Türkiye 4.sü oldular.

Engelliler Şampiyonası Devam Ediyor Malatya Spor

 Spor Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “ Gençlik, Beden Eğitimi, Spor Hizmet ve faaliyetleriyle ilgili işbirliği Protokolü” ve “ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Yarışma Programı doğrultusunda 36 İlden 720 sporcunun katıldığı İşitme Engelliler Yıldızlar (Kız-Erkek) Türkiye Şampiyonası Sinop’ta başladı.

Türkiye de 36 ilden 39 Okul takımının katıldığı yarışmalarda 720 sporcu; Atletizm, Masa Tenisi, Basketbol, Futbol ve Voleybol branşlarında müsabakalar yapıyorlar.

Malatya Ak Şemsettin İşitme Engelli Okulunun da katıldığı şampiyonada önemli başarıların elde edileceği bekleniyor.

Okulun geçen yıl Adana'da düzenlenen işitme engelliler arası spor müsabakalarında atletizm dalında Türkiye birinciliği bulunuyordu.

Malatya takımını Sinop'a Okul Müdürü Vahap Tokmak ve beden eğitimi öğretmeni Ali Kelklikçi  götürdüler. Malatya   Akşemseddin İşitme Enğelliler ilköğretim Okul Müdürü  vahap Tokmak yaptığı açıklamada;

"06-10 2012 tarihleri arası Sinop ilinde yapılan işitme enğelliler ilköğretim okulları arası Ttürkiye şampiyonasına katılan Akşemseddin İşitme Enğelliler ilköğretim okulu Malatya ilimizi atletizm ve basketbol branşlarında temsil etmektedir. Sonuçlanan atletizm branşında iki sporcumuz Türkiye birincisi 3 sporcumuz Türkiye ikincisi 4 sporcumuzda Türkiye 4.sü derecelerini elde ederek takım halinde ise büyük bir başarı elde etmiştir.

Basketbol müsabakalarında da en iyi derece elde etmek için büyük çaba sarfetmektedir.ilimizi en iyi şekilde temsil etmek ve tanıtmak bizleri mutlu etmektedir.Öğrencilerimiz enğellerine rağmen büyük başarılara imza atmıştır.bu başarımızda bizlere destek veren milli eğitim müdürümüz Mehmet Buluta teşekkür ediyorum.Yine bu öğrencilerimizi müsabakaya hazırlayan beden eğitimi öğretmenimiz Ali Keklikçi ve müdür yardımcımız Şahin Acete teşekkür ederim"dedi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 393
Bu Ay : 4759
Toplam : 4759

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom