24 Nisan Türkiye Gündemi

24 Nisan 2012 Türkiye Gündemi

24 Nisan Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 14.00'te Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Aysal ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek, saat 16.00'da Kamerun Dışişleri Bakanı Pierre Moukoko Mbonjo ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.30'da partisinin grup toplantısına katılacak, saat 13.00'te Sheraton Otel'de düzenlenen "Anayasanın Dili Sempozyumu"nun açılışına katılacak, saat 16.00'da Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi ile Resmi Konut'ta görüşecek.

TBMM Başkanı Çiçek'in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 09.00'da JW Marriott Otel'de, "4. Uluslararası Risk Altında ve Korunması Gereken Çocuklar Sempozyumu"na katılacak, saat 10.00'da Sheraton Otel'de düzenlenen "Anayasanın Dili Sempozyumu"nun açılışına katılacak

TBMM gündemi
- AK Parti Grup Toplantısı saat 11.15'te, CHP Grup Toplantısı saat 13.30'da, MHP Grup Toplantısı saat 11.00'de başlayacak.

- TBMM Genel Kurul'da, saat 15.00'ten itibaren sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili Meclis araştırması açılması önergeleri ele alınacak.

Bakanların ve bakan yardımcılarının faaliyetleri
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 13.00'te Sheraton Otel'de düzenlenen "Anayasanın Dili Sempozyumu"nun açılışına katılacak, saat 13.30'da RTÜK'ün 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bilkent Otel'de düzenlenen 'Türkiye'de Görsel-İşitsel Medya ve Geleceği' konulu toplantıya katılacak.

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 13.00'te Kamerun Dışişleri Bakanı Pierre Moukoko Mbonjo ile görüşecek. Saat 13.30'da heyetler arası çalışma yemeği gerçekleştirilecek. Saat 15.00'te iki bakan ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat 10.00'da Türkiye ile Kamerun arasında yapılacak olan 'Yatırımların Teşviki ve Korunması Anlaşması'nın imza törenine katılacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 13.30'da TUROB ve TİSK ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i ziyaret edecek.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 14.00'te Savunma Sanayii Müsteşarlığında, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünün sismik araştırma gemisinin yapımına dair sözleşmenin imza törenine katılacak.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 09.00'da JW Marriott Otel'de gerçekleştirilecek "Çocuk ve Bilişim" konulu 4. Uluslararası Risk Altındaki Çocuklar Sempozyumu'na katılacak, saat 13.00'te Sheraton Otel'de gerçekleştirilecek Anayasa'nın Dili Sempozyumu'na katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda saat 18.30'da, 'Eğitim Her Engeli Aşar Kampanyası'nın 2. yıl değerlendirme toplantısına katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Irak Devlet Başkan Yardımcısı Tarık Haşimi, saat 12.00'de Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ı makamında ziyaret edecek.

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, saat 16.00'da CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın'ı ziyaret edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Anayasa Mahkemesi'nin 50. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Başkan Haşim Kılıç ve Yüksek Mahkeme üyeleri, saat 10.30'da Anıtkabir'i ziyaret edecek.

- Ankara Sanayi Odası ile TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu'nun birlikte hazırladığı "Ankara Girişimci Evi ve Atölyesi" projesinin açılış toplantısı, saat 14.30'da ASO'da gerçekleştirilecek.

- Merkez Bankası, saat 14.30'da nisan ayı iktisadi yönelim anketi, imalat sanayi kapasite kullanım oranı ve yatırım anketini (6 aylık) açıklayacak.

- Hazine Müsteşarlığı 11 ay, 2 yıl ve 10 yıllık TL cinsinden sabit kuponlu devlet tahvili ihalesi yapacak.

- KESK üyeleri, saat 10.00'da Mülkiyeliler Birliğinde kahvaltılı basın toplantısı düzenleyecek.

- Memur-Sen ve Hak-İş üyeleri, saat 10.30'da Memur-Sen Konfederasyonu'nda basın toplantısı düzenleyecek.

- Türk Sağlık-Sen üyeleri, saat 12.30'da BDP Milletvekili Özdal Üçer'in bir doktoru darp etmesini protesto etmek için TBMM'ye siyah çelenk bırakacak.

- Memur-Sen üyeleri, saat 14.00'te Devlet Personel Başkanlığı önünde basın açıklaması yapacak.

- Türk Tabipler Birliği üyeleri, saat 11.30'da TTB Merkez Konseyi binasında basın toplantısı düzenleyecek.

- LOBİSAV üyeleri, saat 09.00'da sözde Ermeni soykırımının anılması nedeniyle Anıtkabir'e çelenk bırakacak.

- Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu'nda yürütülen Avrupa Projesi Linking-Up Cultures (Kültürlerin Birleşmesi) kapsamında; Portekiz, Yunanistan, Bulgaristan, Slovakya ve Hırvatistan'dan öğrenci ve öğretmenler misafir edilecek.

- Çankaya Üniversitesi Yeni Kampüs'te, saat 13.00'te Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlenecek.

- İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bağcılar ilçesinde saat 09.00'da, Aşkaleli İbrahim Polat İlköğretim Okulu, 09.45'te İstiklal İlköğretim Okulu, 10.30'da 50. Yıl Adnan Ötügen İlköğretim Okulu, 11.15'te Hayriye Kayraklı İlköğretim Okulu, 11.45'te ise Güneşli Mahallesi Genel Lise inşaat sahalarında inceleme gezisi düzenleyecek. Mutlu, saat 12.30'da Lokman Hekim Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'ni ziyaret edecek.

- Van Valisi Münir Kalayoğlu, Legacy Ottoman Hotel'de saat 10.00'da, sporcuların ve sanatçıların el ele verip Van'a yapacağı yardım kampanyasının ilk etabı olan 'Futbolcular Mahallesi' çalışmalarına ilişkin düzenlenecek basın toplantısına katılacak.

- Talatpaşa Komitesi, İstanbul Barosu Kültür Merkezi'nde saat 14.00'de, Ermeni yurttaşlara çağrı yapmak üzere basın toplantısı düzenleyecek.

- İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle koltuğunu devrettiği Beşiktaş 100. Yıl Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi Selin Uçansu, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü A Blok Brifing Salonu saat 16.00'da, 39 ilçede ilçe milli eğitim müdürlükleri koltuklarını devralan ilköğretim okulu öğrencileriyle İstanbul'un eğitim sorunlarının masaya yatırılacağı bir toplantı yapacak.

- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya İl Müdürü Cem Dinç, saat 10.30'da, SGK İl Müdürlüğünde basın toplantısı düzenleyecek.

- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, saat 10.00'da başlayacak toplantıda 3 yıllık icraatlarını anlatacak.

- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bakanlığa bağlı Türkiye Çevre Koruma
Vakfı tarafından düzenlenen "2012 Atık Yönetimi Sempozyumu", Antalya'nın
Manavgat ilçesine bağlı Side beldesi Sueno Beach Otel'de, saat 09.30'da başlıyor.

SPOR GÜNDEMİ
-------------------------------------
- Trabzonsporlu Burak Yılmaz, saat 11.00'de, İTU Ayazağa Kampüsü Olimpik Stadı'nda, Nike'ın Mercurial Vapor 8 kramponunun tanıtım toplantısına katılacak.

- Beşiktaş'ın saat 12.00'deki Ümraniye'de yapacağı antrenmanı Toyota tarafından düzenlenen 'Hayalimdeki Araba' konulu resim yarışmasında dereceye giren çocuklar da izleyecek.

- Galatasaray, Trabzonspor maçının hazırlıklarını saat 12.00'de Florya Metin Oktay Tesislerinde yapacağı antrenmanla basına kapalı olarak sürdürecek.

- Fenerbahçe, Beşiktaş maçı hazırlıklarını saat 11.00'de Can Bartu Tesislerinde basına kapalı olarak sürdürecek.

- Antalya'da 2-14 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Finallerinin kura çekimi, Antalya'da WOW Topkapı Palace Otel'de yapılacak. Saat 13.00'te başlayacak kura çekimine; turnuvaya ev sahipliği yapacak Türkiye'nin yanı sıra finallere katılacak diğer ülkeler Portekiz, İsveç, Romanya, Sırbistan, İspanya, İngiltere ve Danimarka'nın temsilcileri katılacak. Kura çekimine Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı da katılacak.

- 22-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda bugün saat 13.00'te Antalya-Elmalı etabı (Göğübeli Geçidi) geçilecek.

-Yarın saat 19.00'da İzmir Atatürk Stadı'nda oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final maçı için Bursaspor ve Eskişehir karayoluyla bugün İzmir'e gidecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 218
Bu Ay : 1786
Toplam : 1786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom