Hakkı Haklıya Teslim Etmek Zorundayız

Mustafa Şahin Beydağ Mahallesini ziyaret etti. Burada gecekondu diye tabir edilen evlerde bir odası dahi olsa insanımızın orada bir hak kaybı, hak zaiyatı varsa, biz vatandaşın yanında yer alırız.

Hakkı Haklıya Teslim Etmek Zorundayız Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe komisyonu üyesi Mustafa Şahin vatandaşların sorunlarını yerinde dinlemek için gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Beraberinde Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, İl Başkan yardımcısı Şefik Şengün ve parti yöneticileriyle birlikte Beydağı mahallesini ziyaret eden Milletvekili Şahin ilk olarak mahalle muhtarı Adıgüzel Demirhanı muhtar evinde ziyaret etti.

Burada konuşan Milletvekili Şahin, Bizler milletin vekilleriyiz. AK Parti milletvekiliyiz ama bütün insanların milletvekiliyiz. Bu bölgede bize %90 oy çıkmışsa biz sadece bu %90’nın değil bize oy vermeyen yüzde 10’un da vekiliyiz. Onların da dertleri sorunları istekleri varsa onları da dinlemek için buradayız dedi.

Şahin, muhtarları her zaman için önemsediklerini belirterek muhtarların halkla devlet arasındaki köprü konumunda olduğunu, halkın birtakım talepleri olduğunda bu talepleri milletvekillerine yansıtan kişiler olduğunu söyledi.

TOKİ tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm kapsamlı şehirleşme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Şahin tapu tahsis belgeleriyle ilgili şunları söyledi:

70’den fazla ailemizin tapu tahsis belgeleri ile ilgili sıkıntılarının var olduğunu biliyoruz.
Bu konuyla ilgili hem bakanımızla hem genel müdürümüzle hem de müsteşarımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde inşallah iyi bir sonuca gideceğimiz kanaatindeyim.
Bu konuyla ilgili yasal bir düzenleme yapılmasını önerdik.

2B şu anda mecliste görüşülüyor. Bunlar olmasa bile belediyemizin milli emlak’ın geçmişte almış olduğu bedeller üzerinden hak sahiplerinin haklarının zayi olmaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Hakkı haklıya mutlaka teslim etmek zorundayız. Burada gecekondu diye tabir edilen evlerde bir odası dahi olsa insanımızın orada bir hak kaybı, hak zaiyatı varsa, devlet karşısında haklı olan vatandaşsa biz vatandaşın yanında yer alırız. Devletle olan sıkıntıları çözmenin gayreti içerisinde yer alacağız. Hiçbir mazlum kardeşimizi mağdur etmeden sorunların çözümü noktasında devletin bütün kurumlarıyla barışık bir şekilde sorunlarımızı çözmeye çalışacağız.


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 161
Bu Ay : 8220
Toplam : 8220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom