Malatya Günleri Devam Ediyor

Malatya Belediyesi'nin Türkiye genelinde birincilik ödülü alan Sanat Merkezi, Ankara'da düzenlenen Malatya Günleri tanıtım etkinliğinde göz doldu.

Malatya Günleri Devam Ediyor Türkiye-Dünya

HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan'a Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından kayısı kristali ile kuru kayısı hediye edildi.
 Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Günleri'nin Malatya ile özellikle Ankara'da yaşayan Malatyalılar arasında köprü kurduğunu söyledi.

Malatya Belediyesi'nin Türkiye genelinde birincilik ödülü alan Sanat Merkezi, Ankara'da düzenlenen Malatya Günleri tanıtım etkinliğinde göz dolduruyor.

Malatya Belediyesi'ne ait 200 m2'lik standın bir bölümünde, Sanat Merkezi'nde yapılan ürünler sergilenirken, bu ürünler vatandaşların büyük ilgi ve beğenisini topladı. Malatya Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (Mabesem) bünyesinde faaliyet gösteren Sanat Merkezi, Ankara'da faaliyetlerini anlatıyor. Malatya Günleri'ni ziyaret eden vatandaşların ilk durak yerlerinden birisi olan Sanat Merkezi standında, Sanat Merkezi'nde kursiyerler tarafından üretilen sanatsal eserler yer alıyor.

Stantta sergilenen ürünleri hayranlıkla inceleyen ziyaretçiler, stanttaki yetkililerden merkez ile ilgili bilgiler alıyorlar.

Malatya Günleri tanıtım etkinliğinde her geçen gün ziyaretçi yoğunluğu artarken, özellikle Malatya Belediyesi standında yer alan Şerbet Çeşmesi ilgi gördü.

Belediye standında sergilenen afiş, resim, dergi, cd ve katalog gibi tanıtım materyalleri dağıtıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, misafirlerle birebir ilgilenirken, yapılan yatırım ve hizmetler ile ilgili ayrıntılı bilgiler de veriyor. Bir yandan Malatya'nın tanıtımı yaptıklarını, diğer taraftan Malatyalılarla hasret giderdiklerini belirten Başkan Çakır, "Malatya Günleri"nin Malatya ile özellikle Ankara'da yaşayan Malatyalılar arasında köprü kurduğunu söyledi.

Sabah saat 10.00'da başlayıp, akşam saat 22.00'ye kadar açık kalan Malatya Günleri, ziyaretçilerle her an dolup taşarken, bürokrat ve siyasilerin de yoğun ilgisine çekti.

HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş da Malatya Günleri'ni ziyaret edenler arasındaydı. 1 saati aşkın bir süre stantları gezen Kurtulmuş'a, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Belediyesi standını ziyareti sırasında kayısı kristali ile kuru kayısı hediye etti. Başkan Çakır ayrıca, ziyaretçiler arasında yer alan Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan'a da kayısı hediye etti.

Birbirinden renkli etkinliklerin de yaşandığı Malatya Günleri etkinliğinde, ziyaretçilerin çadır içerisine sığmamasından dolayı bazı etkinlikler dışarıda gerçekleştiriliyor. Çadır dışına kurulan sahnede Malatya yöresine ait sanat eserlerinin seslendirilmesi sırasında vatandaşlarilgi göstertiği ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 543
Bu Ay : 2111
Toplam : 2111

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom