18 Nisan Türkiye Gündemi

18 Nisan 2012 Türkiye Gündemi

18 Nisan Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün Hollanda programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hollanda ziyareti çerçevesinde Haftasonu Akademisi'ni ve Lahey'de Hollanda Senatosu ve Temsilciler Meclisi'ni ziyaret edecek. Ardından Başbakan Mark Rutte'yi kabul edecek olan Gül, ortak basın toplantısından sonra Rutte'nin onuruna vereceği öğle yemeğine katılacak. Gül, genel direktörlüğünü Büyükelçi Ahmet Üzümcü'nün yürüttüğü Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Genel Kurulu'na hitap edecek. Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği'nde Türk toplumu temsilcileriyle bir araya gelecek
olan Gül, Amsterdam'da Kraliçe Beatrix ile birlikte Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası'nın konserini izleyecek.

TBMM Başkanı Çiçek'in programı
- Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 10.00'da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Hacettepe'deki TBMM 24. Dönem Hatıra Ormanı'na fidan dikecek. Çiçek, saat 11.30'da konuk Finlandiya Başbakanı Jyrki Katainen'i kabul edecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 16.30'da Finlandiya Başbakanı Jyrki Katainen ile bir araya gelecek. Erdoğan, saat 19.20'de Katainen onuruna akşam yemeği verecek.

TBMM gündemi
- Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda saat 10.00'da Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı ele alınacak.
- TBMM Genel Kurulu'nda saat 14.00'de 2B olarak bilinen Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazine'ye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.
- Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, saat 14.30'da İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı'nı görüşecek.

Başbakan Yardımcıları, Bakan ve Bakan Yardımcılarının programları
- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, saat 12.45'de konuk Finlandiya Başbakanı Jyrki Katainen ile öğle yemeğinde bir araya gelecek.
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hızlı trenle Konya'ya gelecek. Arınç, saat 15.00'de Hilton Garden Inn Otel'de Çocuk Ülkesi Ziyareti'nin ardından saat 15.30'da 23 Nisan TRT Okul Öncesi Uluslararası Çocuk ve Medya Uygulamaları Kongresi'nin kapanış programına katılacak. Saat 16.45'de Mevlana Müzesi bahçesinde yabancı ülke çocukları ile birlikte gökyüzüne 3 bin balon bırakılacak.
- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, saat 11.00'de Malatya Tanıtım Günleri'nin açılışına katılacak.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Brüksel'deki NATO Dışişleri ve Savunma Bakanları toplantılarına katılacak.
- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Hollanda'da Genç İşadamları Federasyonu'nun düzenleyeceği ''Medeniyetler İttifakına Katkı Ödülleri''ne katılacak.
- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Moldova'da çeşitli temaslarda bulunacak.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Tunus ziyareti çerçevesinde Kartaca Müzesi'ni ve arkeolojik alanları gezecek, Ennahda lideri Raşid Gannuşi ile görüşecek.
- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, saat 09.30'da Finlandiya Başbakanı Jyrki Katainen ve beraberindeki heyetle
görüşecek.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 11.30'da Karadağ Başbakan Yardımcısı Vujica Lazoviç ile görüşecek, saat 14.30'da Türkiye-Karadağ Karma Ekonomik Komisyonu 2. Dönem Toplantısı imza törenine katılacak.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ABD'nin Houston kentindeki temaslarının ardından G-20 Ekonomi ve Ticaret Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Meksika'ya geçecek.
- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, saat 14.00'de Finlandiya AB ve Diş Ticaret Bakanı Alexander Stubby ile bir araya gelecek.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Yapı-Endüstri Merkezi Fulya'da saat 14.00'de "Herkes İçin Tasarım: Engelsiz Kent Tasarımı" konulu toplantıya katılacak.

Siyasi partilerin programları
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 12.30'da Tuzluçayır Halkevi'nin açılışını yapacak, saat 14.30'da konuk Finlandiya Başbakanı Jyrki Katainen ile görüşecek, saat 15.30'da partisinin MYK toplantısına başkanlık edecek.
- HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Bolu'da saat 13.30'da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü'nü ziyaret edecek, saat 14.00'de üniversitede bir konferans verecek, saat 18.00'de iş adamları, akademisyenler ve basın mensupları ile yapılacak toplantıda bir araya gelecek.
- CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, saat 11.00'de 25 ilçe başkanının katılımıyla bir basın açıklaması yapacak.
- İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbay, Ankara'da saat 12.00'de basın toplantısı yapacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Sağlık-Sen üyeleri, Ankara'da saat 12.00'de bir basın açıklaması yapacak.
- Mamak Belediyesi, saat 14.00'da 138 personeliyle "Tütün Bağımlılığından Kurtulma" adı altında sigarayı bırakma etkinliği düzenleyecek. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun katılacağı Kutlu Doğum Haftası etkinliği, saat 14.00'de Mamak Belediyesi'nde gerçekleştirilecek.
- Dev Sağlık-Sen üyeleri, Ankara'da saat 11.15'de basın açıklaması yapacak.
- Ankara Kalkınma Ajansı, saat 10.00'da basın toplantısı düzenleyecek.
- Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi'nde saat 10.00'da "Ankara Turizmine Hizmet Ödülleri" töreni düzenlenecek.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maltepe'de saat 14.30'da, KİPTAŞ tarafından yapılan Maltepe Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu'nun açılış törenine katılacak. firlikte gökyüzüne 3 bin balon bırakılacak.
- Başbak
- Halkın Hukuk Bürosu, Çağlayan Adliyesi 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 10.30'da, Kocaeli'de düzenlenen "Füze Kalkanı Değil; Demokratik Lise, Parasız Eğitim, Bağımsız Türkiye İstiyoruz" konulu eylemde tutuklanan öğrencilerin duruşmasını takip edecek.
- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde saat 12.30'da Gaziantep'te bir hasta yakınının bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan olayına dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması düzenleyecek.
- İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın eşi Nurten Çapkın, Çağrıbey İlköğretim Okulu'nda saat 13.00'de Polis Amca Anaokulu ve Spor Kompleksi'nin açılış törenine katılacak.
- Lost ve Prison Break dizilerinin yönetmeni Bobby Rooth, Bursa'da saat 18.00'de Fabrika-i Hümayun'da Bursalı hayranlarıyla buluşacak.
- Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa'da yapılacak olan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı "Arap Zirvesi" hakkında basın toplantısı düzenleyecek.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Polis Teşkilatı'nın 167. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen turnuvanın şampiyonluk maçı, saat 17.00'de Edirnekapı Spor A.Ş yanındaki sahada yapılacak. Törene A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Arif Erdem, Rıdvan Dilmen, Hakan Ünsal ve Uğur Tütüneker katılacak.
- Galatasaray, Spor Toto Süper Final'in 2. haftasında sahasında Fenerbahçe ile oynayacağı derbi maçın hazırlıklarını saat 12.00'de yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Final'in 2. haftasında deplasmanda oynayacağı Galatasaray derbisinin hazırlıklarını saat 18.00'de yapacağı basına açık antrenmanla sürdürecek.
- Beşiktaş, Spor Toto Süper Final'in 2. haftasında deplasmanda Trabzonspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını saat 11.00'de yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final maçında Chelsea ile Barcelona karşı karşıya gelecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 453
Bu Ay : 3897
Toplam : 3897

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom