Her İşsizin Bir İş Uzmanı Olacak

Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Vahap Toman, Malatya'da her işsizle yakından ilgilenecek olan birer iş ve meslek danışma uzmanının bulunacağını ve bu uzmanlardan 19 tanesinin göreve başladığını bildirdi.

Her İşsizin Bir İş Uzmanı Olacak Malatya Ekonomi

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahattin Ülger ve yönetim kurulu üyeleri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vahap Toman'ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Bahattin Ülger, "Özellikle bu göreve geldiğinden dolayı tüm camiamız adına hayırlı ve uğurlu olsun. Kurumdan ve alt tabakadan gelen, kurumu tanıyan, Malatya'yı tanıyan birisi olarak elinizden gelen görevi en iyi şekilde yerine getireceğinizi biliyorum.

Biz bu konu da taraf olarak, sizinle birlikte daha güzel çalışmalar ve daha güzel projelerin gerçekleşmesi adına, sizinle her çalışmayı birlikte yapmaya hazırız. Güzel bir işbirliği içinde güzel çalışmalar başaracağımıza inanıyoruz. Malatya'da organize sanayi bölgelerinin genişlemesi ile birlikte Çalışma ve İş Kurumu'na büyük bir görev düşüyor. Sizlere başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Vahap Toman ise, "Sizlere ve tüm Malatya'ya layık olmak için şahsım ve tüm ekibimiz olarak hazırız. Elimizden gelen çaba ve hizmeti yapacağız. Kurum olarak iyi bir konumdayız. Gerek insan gücü ve gerekse araç gereç konusunda her şey hazır. İş piyasası bizi bekliyor. 1988 yılından beri memur, şef, uzman, şube müdürü, il müdür yardımcısı ve Şanlıurfa'da il müdürü olarak görev yaptık. Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde 2 yıl fakülte sekreteri olarak görev yaptım. Malatya'da böyle bir görev tebliğ edilince memleketim olması nedeniyle gelip başladık. İnanıyorum ki, biz gece ve gündüz kavramı olmadan hizmet vereceğiz" dedi.

Çalışma ve İş Kurumu'na 18 kişiden oluşan İş ve Meslek Danışma Uzmanının katıldığını belirten Toman, "Bundan sonra işverenlerin iş ve işçi taleplerini doğru yönden algılayıp kayıt altına almak ve aynı zaman da iş arayanların mesleklerini ortaya çıkarmak için İş ve Meslek Danışma Uzmanı sayısı 40'a çıkartılacak. Kayıtlı işsiz arkadaşlarımızı, her uzmana 500 tane düşecek şekilde dağıtacağız. Uzmanlarımız, işsizlerimizle bire bir ilgilenip, istek ve arzuları doğrultusunda doğru adamı, doğru işe
gönderecekler.

Malatya'mızda ve Türkiye'de bu çalışma ilktir. İşsizimizle bire bir ilgilenip, ara eleman sıkıntısını çözeceğiz. Meslek kurslarının açılması noktasında bir sıkıntımız yoktur. Malatya çok şanslı bir il. Malatya sanayisi çok iyi bir durumda ve Malatya insanı çok çalışkan" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom