Ankara'da Malatya Günleri Başlıyor

Malatya'nın tanıtımı amacıyla planlanan "Malatya Günleri" etkinlikleri 18-22 Nisan 2012 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek.

Ankara'da Malatya Günleri Başlıyor Malatya Kültür-Sanat

"Malatya Günleri" kapsamında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde 200'e yakın standın açılması bekleniyor.

Malatya Valiliği'nin sorumluluğunda, Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde 5 gün düzenlenecek olan "Malatya Günleri" programında, Malatya'nın tarihi, coğrafi, kültürel ve ekonomik değerlerinin ulusal ve uluslararası alandaki tanıtımına önemli katkı sağlanacak.

"Malatya Günleri" ile Malatya içinde ve dışında faaliyette bulunan işadamlarının sahip olduğu önemli marka ve ticari ürünler ile tarihi, coğrafi ve kültürel değerlerimizin ulusal ve uluslararası alana taşınması ile hem Malatya dışında yaşayan üçüncü kuşak Malatyalıların kendi kültürel ve ekonomik değerlerini tanıması sağlanacak hem de Malatya'nın ticari ürünlerin tanıtılmasına önemli bir katkı sağlanmış olacak.

eş gün sürecek olan tanıtım günlerinde her akşam farklı bir sanatsal etkinliğe, konser, halk oyunları gösterisi, yöresel oyunlara yer verilecek. Malatya değerlerinin tanıtımına yönelik konferans ve seminerler düzenlenecek. Ankara'da çok sayıda Malatyalının yaşaması nedeniyle etkinliklere yoğun bir ilgi ve katılım olacağı bekleniyor.

Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sanayi ve Ticaret Örgütleri, Bakanlıklara bağlı ve özel Üretici Birlik ve Kooperatifler, Sivil Toplum Örgütleri, Üniversite, Özel Sektör Temsilcileri, Sanat Atölyeleri, Kültür ve Turizm Kuruluşları ve Firmaları, Gıda Firmaları, Restaurant ve Cafe İşletmeleri, Giyim ve Tekstil Firmaları, Müzik ve Folklör Toplulukları ile Malatya'nın tanınmış ses sanatçılarının yer alacağı bu etkinlik tüm Ankaralıların katılımına hitap edecek, ziyaretçiler konserler ve tüm etkinliklere beş gün
boyunca ücretsiz olarak katılabilecekler.

Etkinlik kapsamında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde 200'e yakın standın açılması bekleniyor.
Valilik tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Organizasyonla ilgili her türlü altyapı Valiliğimiz Koordinatörlüğü tarafından oluşturulmuştur. Kurumlarımız ve firmalarımıza her türlü danışmanlık hizmeti verilecek ve karşılaşabilecekleri her türlü sorunda yardımcı olunacaktır.

Ayrıca etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye www.malatyagunleri.org adresinden ulaşılabilecektir.

Etkinliğin başarısı hiç kuşkusuz tüm hemşerilerimizin katkısına ve desteğine bağlıdır" denildi. 

"Malatya Günleri" nedeniyle Malatya'nın protokol üyeleri, mesleki teşekkül ve sivil toplum kuruluşu temsilci ve yöneticileri Ankara'ya gidecek. Ankara'dan da siyasilerin katılacağı bu etkinliklerin ilgi görmesi bekleniyor. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 119
Bu Ay : 1687
Toplam : 1687

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom