Öğretmenlere, Drama Dersi Verildi

Malatya'da bir grup okul öncesi öğretmenine, drama semineri verildi.

Öğretmenlere, Drama Dersi Verildi Malatya Haber

TED Malatya Koleji tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Okulumuzun öncülüğünde Malatya ili okul öncesi öğretmenlerine iki gün Malatya Anemon Otel'de 12 saatlik atölye çalışmasından oluşan "Okul öncesinde meydana getirici drama" semineri düzenledi.

Çağdaş Drama Derneği Başkanı Nalan Olgun tarafından katılımcılara drama ile iletişim, ritim/müzik, masallar, resim, artık materyaller kullanma, fen/doğa, matematik içeriği ile ilgili birçok çalışma gerçekleştirildi.

Malatya ilinde görev yapan tüm okul öncesi eğitimcilerinin eğitimlerini önemseyen TED Malatya Koleji, katılımcı öğretmenlerimizin yaratıcılıklarının ve gizil güçlerinin fark ettirildiği seminerde öğrenmenin çocukların dünyasını anlamakla başladığı ve yaşam boyu devam ettiği yapılan etkinliklerle vurgulandı.

Çağın hızlı gelişen teknolojisi ve tükenen değerleri karşısında öğretmen-öğrenci iletişiminin eğitimdeki yeri tartışılarak eğitim dört duvar arasından çıkarıldı ve tüm yaşamanın parçası haline getirildi.

İki gün boyunca süren seminerimizin sonunda katılımcılarımıza katılım belgeleri takdim edildi. Drama liderimiz Nalan Olgun'a ve katılımcılarımıza sonsuz teşekkür ederiz" denildi.

TED MALATYA KOLEJİNDEN SERGİ

Bu arada, TED Malatya Koleji, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Malatya Park AVM'de sergi düzenliyor. TED Malatya Koleji tarafından yapılan açıklamada, "Görsel Sanatlar dersinde farklı malzemeler kullanarak çocuklarımızın meydana getiriciliklerini geliştirip yapılan çalışmaları sanat tarihi ve güncel sanatla harmanlayıp farkındalıklarını ve sanata karşı çağdaş bir bakış açısı geliştiren Görsel Sanatlar Öğretmeni Emre Emektar yapılan çalışmaların çocukların özgün çalışmalarından oluştuğunu belirtti.

Sergi 21-24 Nisan 2012 tarihleri arasında ziyaretçilerin beğenisine sunulacak" ifadeler kullanıldı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom