Arapça Yarışması Yarın Yapılacak

İmam Hatip Lisesi öğrencileri daha etkin, daha güzel bir Arapça için yarışıyor. Final Ankara'da yapılacak.

Arapça Yarışması Yarın Yapılacak Türkiye-Dünya

3. ULUSLARASI ARAPÇA YARIŞMALARI HEYECANI SÜRÜYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda Akademi Lisan Derneği, Ensar Vakfı ve Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası 3. Uluslararası Arapça Yarışmaları heyecanı sürüyor.

80 ilden 461 okul katıldığıyarışmalarda dereceye giren okullar 9 ayrı bölgede düzenlenecek yarışmalara katılarak Türkiye Finallerinde yarışmak için hak kazanacak. 14 Nisan 2012 tarihinde 9 bölge merkezinde yapılacak olan Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmalarında Bilgi Yarışmasında 320, Şiir Okumada 78, Hitabet te ise 72 öğrenci yarışacak.

Siirt, Ağrı, Malatya, Rize, Kırşehir, Sakarya, Kütahya, Kocaeli ve İstanbul'da yapılacak olan yarışmalarda her dalın birincileri 9-10 Mayıs 2012 tarihinde Asya Kızılcahamam Termal tesislerinde yapılacak Türkiye Finallerine bölgelerini temsilen katılmaya hak kazanacaklardır.

Yarışmaların amacı, 25 Arap ülkesinden 350 milyona yakın bir nüfusun konuştuğu, Kur’an-ı Kerim’in dili olması sebebiyle tüm İslam dünyası için büyük bir öneme sahip olan Arapça'yı daha etkin kullanan, kendilerini yazılı ve sözlü olarak ifade edebilen, gençlerin yetiştirilmesine öncülük etmektir.

İlkine İstanbul’daki 25 İmam Hatip Lisesinden 400 öğrencinin katıldığı yarışmaların 2.sine Türkiye genelinde 409 okuldan 3995 öğrenci katıldı. Bu yıl uluslararası düzeyde yapılan 3. Yarışmalar kapsamında Türkiye'den ve Bosna-Hersek, Makedonya, Kosova, Romanya, Karadağ, Sırbistan, Hırvatistan ve Bulgaristan’dan olmak üzere 8 Balkan ülkesinden okullar yarışacak.

Yarışmaların sonunda birinci olan okullar 9-10 Mayıs 2012 tarihlerinde Ankara-Kızılcahamam’da düzenlenecek Türkiye Finaline katılmaya hak kazanacaklar. Balkan ülkelerinden gelen öğrencilerin maharetlerini sergileyip Türkiye’nin birincileriyle yarışacağı“Uluslararası Arapça Yarışmaları” finalleri ise 17 Mayıs 2012 tarihinde Bursa Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek

20 Mayıs 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde uluslararası katılımla düzenlenecek ödül töreninde dereceye giren okul ve öğrencilere ödülleri verilecek. Birinciler umre ziyareti ile ödüllendirilirken, ikincilere Ipad ve üçüncülere Iphone hediyeleri takdim edilecek.


YARIŞMALARIN YAPILACAĞI BÖLGELER
İSTANBUL
Koordinatörlüğünü Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yapacağı yarışmalara 7 okuldan 21 öğrenci katılacak.
Yer: Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu
..............................
AĞRI
Koordinatörlüğünü Ağrı Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yapacağı yarışmalara Erzurum, Muş, Bingöl, Ağrı, Kars, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Iğdır ve Gümüşhane'den 16 okul, 46 öğrenciyle katılacak.
Yer: Ağrı Halk Eğitim Merkezi
..............................
KIRŞEHİR
Koordinatörlüğünü Kırşehir Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yapacağı yarışmalara Yozgat, Kırıkkale, Sivas, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Aksaray, Niğde, Konya ve Karaman'dan 20 okul 58 öğrenciyle katılacak.
Yer: Ahi Evran Ünv. Bağbaşı Yerleşkesi Fen Edebiyat Fak. Toplantı Salonu

KOCAELİ
Koordinatörlüğünü İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yapacağı yarışmalara Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne'den 18 okul, 46 öğrenciyle katılacak.
Yer: Antikkapı Restaurant
..............................
KÜTAHYA
Koordinatörlüğünü Kütahya Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yapacağı yarışmalara Antalya, Isparta, Burdur, Muğla, Denizli, Aydın, Afyon, Uşak, Manisa, İzmir ve Kütahya'dan 27 okul 66 öğrenciyle katılacak.
Yer: Kütahya Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu
..............................
MALATYA
Koordinatörlüğünü Malatya Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yaptığı yarışmalara Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Hatay, Adana, Mersin ve Elazığ'dan 24 okul 60 öğrenciyle katılacak.
Yer: Malatya Kongre ve Kültür Merkezi

RİZE
Koordinatörlüğünü Rize Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yapacağı yarışmalara Samsun, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Çorum, Tokat, Amasya, Sinop ve Artvin'den 26 okul 60 öğrenciyle katılacak.
Yer: İsmail Kahraman Kültür Merkezi
..............................
ADAPAZARI
Koordinatörlüğünü Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yapacağı yarışmalara bartın, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bolu, Çankırı, Ankara, Bilecik, Eskişehir, Sakarya ve Düzce'den 24 okul 64 öğrenciyle katılacak.
Yer: Afa Kültür Merkezi
..............................
SİİRT
Koordinatörlüğünü Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yaptığı yarışmalara Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bitlis, Siirt, Şırnak, Hakkâri ve Van'dan 19 okul, 52 öğrenciyle katılacak.
Yer: Siirt Üniversitesi Konferans Salonu


NOT: Yarışmalar 14 Nisan 2012 tarihinde İstanbul dışındaki bütün illerimizde 09.00- 18.00 saatleri arasında yapılacaktır.

 

 

 

 


Mehmet AKAR
Basın Danışmanı / Uluslararası Arapça Yarışmaları
Akdeniz Cad. No: 99-101 Fatih / İstanbul – TÜRKİYE
Phone/fax: 0090.212.5219754 ; Mobile: 0090.506.801.1852
www.arapcayarismalari.org.tr


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 384
Bu Ay : 3941
Toplam : 3941

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom