Arapça Bölge Elemeleri 14 Nisan'da

Arapça bilgi ve etkinlik yarışmalarının Malatya bölge elemeleri, 14 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirecek.

Arapça Bölge Elemeleri 14 Nisan'da Bölge

Malatya İmam Hatip Lisesi Müdürü İlhan Topsöğüt, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamada, ”Arapça önemli ve dünya dilleri arasında etkinliğini gittikçe arttıran bir dildir. Çünkü bu dil, 25 Arap ülkesinde yaklaşık 350 milyon gibi bir nüfus tarafından konuşulmaktadır. Dünyadaki öneminin büyüklüğü nedeniyle Birlemiş Milletler 1974 yılında Arapça’yı 6.resmi dil olarak kabul etmiştir. Ayrıca bu dilin önemi, kutsal kitabımız Kur-an’ı Kerim ve peygamberimizin dili olması nedeniyle Arapçayı daha önemsenir hale getirmiştir” dedi.

İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Arapça bilgi ve etkinlik yarışmalarının Malatya bölge elemelerini 14 Nisan 2012 Cumartesi günü 09.00-18.30 saatleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleştireceklerini ifade eden Topsöğüt, “Malatya bölge elemelerine ilimiz İmam Hatip Liseleri ile beraber Elazığ, Kahramanmaraş ,Adana, Osmaniye, Mersin, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman illerinde bulunan İmam Hatip liseleri katılacak.

Yarışmada öğrenciler Arapça bilgi yarışması, Arapça şiir, Arapça hitabet alanında hünerlerini sergileyecekler. Alanlarında bölge 1.'si olan okullar Türkiye finallerine katılacaklar.

Yarışma Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından organize edilmektedir. Yarışmada ülkemiz İmam Hatip Liseleri'nin yanında başta Balkan ülkeleri olmak üzere Mısır gibi Ortadoğu ülke yarışmacılarını kapsayan geniş bir yelpazeye sahiptir” diyen Topsöğüt, “Yarışmada Türkiye 1.'si olan İmam Hatip öğrencilerine umre, Ipad, Iphone gibi ödüller verilecektir” diye konuştu.

Topsöğüt, bölgede dereceye girenlerin Ankara Kızılcahamam’da 9-10 Mayıs‘ta yapılacak Türkiye finaline katılacağını kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 528
Bu Ay : 2057
Toplam : 2057

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom