Kamera Kayıtları Ortaya Çıktı

Malatya'da 6 ay önce eğlence merkezinde çıkan ve 1 kişinin ölümü 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan cinayet anının güvenlik kamerası tarafından kaydedildiği ortaya çıktı.

Kamera Kayıtları Ortaya Çıktı Malatya Asayiş

Malatya'da 6 ay önce eğlence merkezinde çıkan ve 1 kişinin ölümü 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan cinayet anının güvenlik kamerası tarafından kaydedildiği ortaya çıktı.

Olay, 31 Ekim 2011 tarihinde eğlence merkezlerinin bulunduğu Cezmi Kartay Caddesi'nde gece meydana gelmişti. Bir eğlence merkezinde çıkan kavgada tabanca ve pompalı tüfekle açılan ateş sonucu birahane işletmecisi Deniz Çakır (39) hayatını kaybetmiş, kardeşi Zülfü Çakır ile birlikte Mahmut İ. (24) ve Erkan T. (30) ise yaralanmıştı. Olay sonrası başlatılan soruşturmada Serkan Y., Orhan D., Hasan K., Kerem D., Ramazan D., Emrah G., Resul Ö. ve Resul D. adlı şüpheliler tutuklanmıştı.

Olayın güvenlik kamerası tarafından kaydedildiği ortaya çıktı. Kamera görüntüsüne göre, iki taraf arasındaki sopalı ve silahlı kavgada, merdivenin üst tarafından duran sanık Resul D.’nin merdivende pompalı tüfekli koşmakta olan Deniz Çakır’a doğru ateş ettiği ve başından yara alan Deniz Çakır’ın yere yığıldığı görülüyor. O esnada dizinden aldığı yara nedeniyle Zülfü Çakır’ın sekerek kaçmakta olduğu da görülüyor. Sanık Resul D.’nin Deniz Çakır’ı vurduktan sonra elindeki bir silahla bir işyerinin kapısına gittiği ve oradan da uzaklaştığı görülüyor.

Cinayet olayıyla ilgili Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan duruşmada, cinayeti işlediği iddia edilen Resul D., verdiği ifadesinde, “Ben merdivenin başında boşluğa doğru ateş ederken, Deniz Çakır koşarken başında isabet almış, aslında ben onun koştuğunu görmedim. Ben boşluğa doğru ateş ediyordum. Kendisi ateş ettiğim yerden geçerken isabet almış. Ben kaçtım. Deniz’in vurulduğunu bilmiyordum” şeklinde ifade verdi.

Mahkeme Heyeti, sanıklardan Serkan Y. ve Resul Ö. hakkında tahliye kararı verirken, diğer 6 sanık hakkında tutukluluğun devamı kararını vererek, duruşmayı erteledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 258
Bu Ay : 7055
Toplam : 7055

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom