Türkiye'den Suriye'ye Uçak Jesti

Türkiye Suriye'ye iki yangın söndürme uçağı gönderiyor.

Türkiye'den Suriye'ye Uçak Jesti Türkiye-Dünya

Avrupa'daki en büyük özel yangın filosuna sahip olan Türk Hava Kurumu, Suriye'de meydana gelen orman yangınına Adana üzerinden intikal ederek, söndürme faaliyetlerine katılacak.

Avrupa'daki en büyük özel yangın filosuna sahip olan ve Türkiye ile Avrupa'da pek çok orman yangınına başarı ile müdahale eden deneyimli Türk Hava Kurumu yangın filosu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın direktifi üzerine Orman Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak Suriye'de meydana gelen orman yangınına Adana üzerinden intikal ederek söndürme faaliyetlerine katılacak. Suriye'nin Türkiye sınırına çok yakın bir bölgesinde meydana gelen ve ormanlık alanda öğlen saatlerinde başlayan yangının etkisi ile Hatay sınırında bazı köyler duman altında kalırken, Türkiye tarafına sıçrama ihtimaline karşın Antakya ve Yayladağı Orman İşletme Müdürlüklerine ait çok sayıda ekip, bölgeye sevk edilerek sınır hattında hazır bekletiliyor.

İSRAİL'DEN SONRA SURİYE

Başbakan Erdoğan'ın direktifiyle bu sabah itibariyle 2 adet CL-215 amfibik yangın söndürme uçağı ile bölgedeki yangına müdahalede bulunacak olan Türk Hava Kurumu Ateş Kuşları, geçtiğimiz sene yine İsrail'de meydana gelen orman yangınına da başarı ile müdahale etmişti.

İhlas Son Dakika 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 72
Bu Ay : 3870
Toplam : 3870

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom