İl Genel Meclisinde Komisyon Seçimi

Malatya İl Genel Meclisi'nde ihtisas komisyonlarının üyelik seçimleri yapıldı.

İl Genel Meclisinde Komisyon Seçimi Malatya Haber

İl Genel Meclisi'nin Nisan ayı 2. oturumu Meclis Başkanı Naci Şavata başkanlığında yapıldı. Toplantı da, İl Encümeni ve ihtisas komisyonlarının üyelikleri için seçimler yapıldı. İl Encümenliği için yapılan gizli oylama da, A. İhsan Topal, Cafer Kuşdoğan, Burhan Ayhan, Abdurrahman Doğan ve Mehmet Akdeniz seçildiler.

Açık oylama ile yapılan seçimlerde ise Plan Bütçe Komisyonu'na AK Parti Grubu'ndan Ömer Altuntaş, Rıza Sinanoğlu, Kamil Binbaşı, Yusuf Bayrak, Abdurrahman Kızıl ve Fikret Kabadayı seçilirken, CHP Grubu'ndan Vahap Altınok seçildi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyeliklerine AK Parti Grubu'ndan Cengiz Taşdemir, Derviş Demirkol, Mahmut Boyun, Ramazan Çekin, Mehmet İnci ve Battal Tuncal, CHP Grubundan ise Mustafa Mengüç seçildiler. Bu iki komisyonun dışındaki üyeliklere CHP Grubu'ndan üye alınmadı. Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliklerine Mustafa Demirtaş, Vehbi Öz, Hilmi Saltıkalp, Nebi Yiğit ve Mehmet Kızılaslan getirildi.

Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeliklerine Battal Paşahan, Hacı Bayram Özbay, İbrahim Kılıç, Hasan Hüseyin Şahin ve Veysel Şahin seçildi. Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Üyeliklerine Mehmet Şireci, Mehmet Boyraz, Hasan Göğüs, Nuri Karataş ve Mehmet Ali Doğan getirildi. AR-GE Komisyonu Üyeliklerine Mehmet Ali Doğan, Hacı Bayram Özbay, Abdurrahman Kızıl, İbrahim Kılıç ve Veysel Yaşar seçildi.

İçişleri Komisyonu Üyeliklerine ise Hasan Göğüs, Yusuf Bayrak, Mehmet Kızılaslan, Mehmet Şireci ve Ömer Altuntaş getirildi. Kadın Hakları ve Eşitlik Komisyonu Üyeliklerine de Nuri Karataş, Hilmi Saltıkalp, Hasan Hüseyin Şahin, Vehbi Öz ve Nebi Yiğit seçildiler.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 779
Bu Ay : 5669
Toplam : 5669

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom