Malatya Ticaret Borsası'na Ziyaret

"Suriye, Ortadoğu'ya ulaşmada transit geçiş noktasıdır. Biran önce aklı selimle kendi vatandaşları arasındaki problemi, başka ülkelerin müdahalesi olmadan aklı selim galip gelir diye ümit ediyorum"

Malatya Ticaret Borsası'na Ziyaret Malatya Ekonomi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Suriye, Ortadoğu'ya ulaşmada transit geçiş noktasıdır. Biran önce aklı selimle kendi vatandaşları arasındaki problemi, başka ülkelerin müdahalesi olmadan aklı selim galip gelir diye ümit ediyorum" dedi.

Beraberinde Türkiye Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Nail Sanlı ile birlikte Malatya Ticaret Borsası'nı ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Suriye'deki karışıklık ve bunun ihracatı nasıl etkileyeceği şeklindeki soruya karşılık Rifat Hisarcıklıoğlu, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir prensibini kabul etmiş bir milletiz. Komşularımızın refahlarının yüksek olması bizim için esastır. Demokrasi ve
zenginlik birbirinin ayrılmaz bütünüdür. İnşallah kardeşlerimiz biran önce huzura ve rahata kavuşurlar. Antakya, Hatay, İskenderun, Osmaniye ve Gaziantep açısından Suriye çok önemlidir. Suriye'nin bir başka önemli noktası, Ortadoğu'ya ulaşmada transit geçiş noktasıdır. Biran önce aklı selimle kendi vatandaşları arasındaki problemi, başka ülkelerin müdahalesi olmadan aklı selim galip gelir diye ümit ediyorum" dedi.

Malatya'nın dünyaca meşhur kayısısından söz ederken, "Yılda 400 milyar dolar ülkemize girdi sağlayan" diyen ve sonra düzelterek 400 milyon dolar olarak ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Allah mı söyletti nedir. İnşallah kayısının ihracatı 400 milyar dolar rakamlara çıkar" diye konuştu.
Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Tahir Kalaycıoğlu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip, "Esnaf ve sanayicinin dertlerini dinlemek için buradayız. Toplantının ülkemiz ve Malatyamıza hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mahmut Baştürk ile Ticaret Borsası yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyarette, Hisarcıklıoğlu ve Sanlı'ya tepside kuru kayısı Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Tahir Kalaycıoğlu tarafından hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 715
Bu Ay : 5081
Toplam : 5081

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom