Badminton'u Malatya'da Geliştirme Projesi

Malatya'da badminton sporunu yaygınlaştırmak amacıyla Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Badminton İl Temsilciliği tarafından geliştirilen projenin çalışmaları sürdürülüyor.

Badminton'u Malatya'da Geliştirme Projesi Malatya Haber

Badminton sporuna olan ilgiyi artırmak, branşı daha yaygın hale getirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında Malatya İnönü Üniversitesi Spor Salonu'nda badminton sahalarının çizimine başlandı.

Oluşturulacak sahaların ardından 7'den 70'e herkese badminton eğitimi verilecek. Gerçekleştirilen çalışmayla ilgili bilgiler veren Badminton Malatya Temsilcisi Fuat Ülger, Badminton sporunu İnönü Üniversitesi iş birliğiyle yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Ülger, çalışmaları kısa sürede bitirip, eğitimlere başlayacaklarını kaydederek, "İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile birlikte badminton faaliyetlerini daha da genişletmeye çalışıyoruz. Bunun yanında üniversite takımı kurmayı amaçlıyoruz. Malatya'da badminton sporuyla ilgili iyi bir potansiyel var. Bu doğrultuda badminton sporunu daha da yaygınlaştıracağız" dedi.

Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Murat Şentuna ise, BESYO olarak üniversite öğrencilerinin yanı sıra Malatya halkının da spor yapmasını amaçladıklarını dile getirdi. Şentuna, spor alanları anlamında oldukça fazla imkana sahip olduklarını ifade ederek, "Yeni projeler üretip, Malatya'da 7'den 70'e herkesin tesislerimizi kullanması amacıyla imkanlar oluşturuyoruz. Badminton sporu da bunlar arasında yer alıyor. Badminton branşı için sahamız çiziliyor. Saha çiziminin tamamlanmasının ardından uygulamalı eğitimlerimize başlayacağız" diye konuştu.

Şentuna, farklı projeleri de hayata geçirmeyi planladıklarını belirterek, "Badminton sporu zor değil. Herkesin rahatça yapabileceği bir spor dalı. Bu sporla ilgili eğitimler vermek amacıyla salonumuz içinde 6 tane saha hazırlıyoruz. Herkesin rahatlıkla bu sporu yapabilmesini sağlamak istiyoruz.

Yurtta kalan kız öğrencilerimiz içinde akşam saat 19.00'dan sonra ücretsiz olarak çalışmalarını sağlayacağız. Hafta içinde ders saatleri dışında öğrencilerimize salonumuzu açacağız" ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 81
Bu Ay : 4447
Toplam : 4447

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom