'Sağlıkta Memnuniyet Arttı'

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Sağlıkta dönüşüm öncesinde vatandaşların sağlık hizmetlerinden memnuniyeti yüzde 39 iken bu oran şimdi yüzde 76'ya çıktı" dedi.

'Sağlıkta Memnuniyet Arttı' Malatya Yaşam-Sağlık

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Hekimevi'nde düzenlenen Adana İl Sağlık hizmetleri İlerleme ve değerelndirme toplantısı'na katıldı. Bakan Akdağ, Türkiye'nin sağlık açısından elindeki kaynakları en mükemmel şekilde kullanan ülkelerden biri olduğunu söyledi. Özellikle insan kaynağı açısından sayısal eksikliklerin olduğunu belirten Akdağ, şöyle devam etti:

"Doktor eksiği, hemşire eksiği, fizyoterapist eksiği ya da diğer sağlık çalışanlarında bazı eksiğimiz var. Ama hamdolsun sistemimiz yerli yerine oturdu. Hem bizden daha fazla para harcayan, hem de insan kaynağı bizden çok zengin olan birçok ülkeye kıyasla Türkiye'de sağlık hizmetleri vatandaşın daha kolay eriştiği bir seviyeye yükseldi. Memnuniyette arttı. Sağlık göstergelerimiz de iyileşti.Biz bunlarla yetinemeyiz.Türkiye'yi sağlık açısından vatandaşlarının rahat ettiği bir ülke konumuna oturtmak
istiyoruz."

 

"MEMNUNİYET YÜZDE 39 İKEN YÜZDE 76'YA ÇIKTI"

Sağlıkta dönüşüm öncesinde vatandaşların sağlık hizmetlerinden memnuniyetinin yüzde 39'dan yüzde 76'ya çıktığını vurgulayan Akdağ, "Hükümetin hizmetleri arasında en yüksek memnuniyet artışı sağlık alanında oldu" dedi.

Bakan Akdağ, konuşmasında sağlıkta gelişmelere paralel olarak Adana'nın Güneyi'nde yeni bir hastane yapılması için yer arayışı içinde olduklarını belirtti.

Akdağ, sağlık çalışanlarının zamanla şiddete maruz kaldıklarını, buna karşı asla müsamahalarının olmadığını, bir şiddet teşebbüsü bile olsa bizzat bakanlıktan bunu takip ettiğini vurguladı.

Son yapılan teşkilat kanununda da bu konuyla ilgili önemli imkan geliştirdiklerini ifade eden Akdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bir sağlık çalışanı herhangi bir şekilde şiddete maruz kalır da mahkemelik olursa, onun bütün avukatlık işlerini doğrudan Sağlık Bakanlığı olarak biz takip edeceğiz. Bu kamuda ilk oluyor. İkinci bir örneği yok. Bir öğretmene, mühendise, savcıya, polise şiddet davranışı olduğunda herkes kendisi avukat tutar. Kendi hakkını aramaya çalışır. Ama sağlıkta biz bu sistemi getirdik. Doğrudan sağlık çalışanının kişisel hakkını, Sağlık Bakanlığı'nın avukatlarıyla biz koruyacağız.''

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 830
Bu Ay : 6024
Toplam : 6024

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom