Taştepeli Kadınlara Kanser Anlatıldı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Taştepe Mahallesi Taziye Evi'nde yürütülen kursların yanı sıra sağlık, eğitim, kültürel alanlarda uzmanların katılımıyla bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.

Taştepeli Kadınlara Kanser Anlatıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Düzenlenen son toplantıda kanser konusu ele alındı. Malatya Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis Merkezi'nden (KETEM) Dr. Serpil Kaya Karadağ mahalleli kadınlara kanser hastalığını nedenlerini korunma metotlarını ve tedavi yöntemlerini anlattı.

Dr. Serpil Kaya Karadağ verdiği konferansta, kanser hastalığının erken teşhisinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Kanser hastalığında normal bir hücrenin çeşitli sebeplerle birden bire değişikliğe uğrayarak diğer hücrelerden farklı şekilde hızla büyümeye ve bir kitle ur oluşturmaya başladığını ve bulunduğu yerin yapısını bozduğunu söyleyerek, "Bu sürecin erken tespiti tedavi açısından önemlidir" dedi.

Kanser hastalığının tespitinin erken yapılabilmesi için herkesin vücudunu iyi tanıması gerektiğini sağlık kontrollerini zamanında ve düzenli yapmaları gerektiğini söyleyerek özellikle meme kanseri ile ilgili kadınların sorularını cevapladı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 571
Bu Ay : 1306
Toplam : 1306

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom