Engelli Psikoloğa Başarı Ödülü

Malatya'da engelli çalışan kadın ödülünü alan psikolog Aylin Aslan, "Engellilere örnek bir sembol oluşturmak benim için önemlidir" dedi.

Engelli Psikoloğa Başarı Ödülü Malatya Yaşam-Sağlık

Denizli Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, "Engelli Bir Kadın Olmak" konulu panele konuşmacı olarak katılan ve burada ödül alan Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampusu'nda görevli Psikoloğ Aylin Aslan, "Engelli bir kadın olarak kadın arkadaşlara sembol oluşturmak çok hoşuma gitti.

Bu konu benim açımdan önemlidir. Programda izleyiciler çok etkiledi beni. Ödülden ziyade, konuşmalar beni çok etkiledi. Küçük bir kız kardeşimiz. 'Ben de Aylin olmak istiyorum' sözü beni çok duygulandırdı.

Aldığım ödülden ziyarde yorumlar ve izlenimler önemlidir"şeklinde konuştu. 4 yaşında geçirdiği iltihaplı romatizmal hastalık nedeniyle görme engelli olan Aylin Aslan, 5 yıldır Beydağı Devlet Hastanesi'nde görevini sürdürdüğünü belirterek, "Engelli ve diğer ailelerin ön yargılarını kırmak benim için inanılmaz bir duygudur.

Engelli olmak bir eksiklik değil. Engilli olmak, birşeyleri başarmak için engel değil. Hayatını kolay hale getirmek önemli. Hayatınızı ona göre dizayn edebirsiniz. Engelli olmak eksiklik değil, sadece bir farklılıktır" ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 613
Bu Ay : 4979
Toplam : 4979

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom