Kriket Antrenörlük Kursu

Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Başkanı Enver Oral, Malatya'da bütün branşları geliştirmeyi düşündüklerini söyledi.

Kriket Antrenörlük Kursu Malatya Haber

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu'nun Malatya'da açtığı kriket antrenörlüğü kursu nedeniyle beraberindeki heyetle birlikte Malatya'ya gelen Oral, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Oral, kriket sporunun Malatya'da önemli bir branş haline geleceğini kaydederek, "Son yıllarda gelişmekte olan branşlar içerisinde kriket sporuyla ilgili geçtiğimiz hafta sonu hakem kursunu açtık bitirdik. Ve bunun ardından Malatya'da kriket branşında antrenörlük kursuna başladık. Malatya bizim için büyük önem taşıyor. Malatya Valimizin spora büyük hizmetleri var.

Geçtiğimiz yıllarda kendisiyle birlikte rafting branşını Malatya'da başlattık. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüzü de bu branşlara çok sıcak bakıyor. Malatya bu anlamda önemli bir ilimiz ve burada bütün branşlarımızı geliştirmeyi düşünüyoruz. Bunlardan en önemlisi kriket branşını beden eğitimi öğretmenleri düzeyinde başlattık.

Malatya İnönü Üniversitesi'nde de hocalarımızla görüşüyoruz. İnşallah kriket branşı büyük bir çalışma sonucunda ilerleyen yıllarda Malatya'da önemli bir branş olacak. Ve Türkiye'nin sesini gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında duyuracak" dedi.

Sportif Eğitim Uzmanı Demet Alpsoy ise, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, şunları aktardı: "Antrenörlük eğitimi çalışmalarımıza başladık. Beden eğitimi öğretmenlerimize 6 gün sürecek bir eğitim vereceğiz. Amacımız antrenör yetiştirmek. İnşallah kriket sporu gelişir. Bunun Malatya içinde hayırlı olacağını düşünüyorum. bu spor dalını bütün illere yaymaya çalışıyoruz. Gelişmekte olan branşların daha rağbet görmesini istiyoruz. Bu noktada da elimizden geleni yapacağız."

Kurs Öğreticisi Hasan Sabit Alta da, "Türkiye'de ilk kez birinci kademe antrenörlük kursunu Malatya'da açtık. Bu verimi de aldık. Buradaki arkadaşlarımız bize çok yardımcı oldular. İnşallah Malatya, burada diğer sporlarda olduğu gibi kriket sporunda da başarılı olacaktır" diye konuştu.
AS Başkan Alparslan Yalçınkaya ise, kriket sporuna Malatya'da yoğun bir ilginin olduğunu ifade ederek, "Kriket sporu Malatya'da insanların çok büyük ilgisini çekti.

Bizim ata sporumuz çelik-çomak oyununa benziyor. Dünyada çok yaygın ve 120-130 bin kişilik statlarda oynanıyor. Türkiye'de henüz gelişmekte olan spor branşları arasında yer alıyor. Bu sporu Türkiye'de geliştireceğiz" şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 262
Bu Ay : 780
Toplam : 780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom