Niyazi Mısri Haftası

16-22 Mart Niyazi Mısri Haftası olması dolayısıyla Malatya'da çeşitli etkinliklerin düzenleneceği bildirildi.

Niyazi Mısri Haftası Malatya Kültür-Sanat

 

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım tarafından yapılan basın açıklamasında, "İlki geçtiğimiz yıl Malatya Kent Konseyimizin girişimleriyle kutlanan 16-22 Mart Niyazi Mısri Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlemiştik.

Söz konusu hafta etkinliklerini her yıl gerçekleştirerek alim ve mutasavvıf Niyazi Mısri'yi günümüzde hatırlamak ve yeni nesillere anlatmak tanıtmak istiyoruz. Çünkü Mısri'nin düşünceleri kültür hayatımıza önemli katkılar sağlayacaktır" denildi.

Ali Yıldırım, bu yıl da Vuslatının 318. yılında 16 Mart Cuma günü saat 13.00'te PTT önündeki çeşmeden Mısri Şerbeti ikramı ile etkinliklerine başlayacaklarını söyledi. Şerbet ikramının ardından Niyazi Mısri Çalışma Grubu üyelerinin İl Müftülüğü, Hacı Bektaşi Veli Kültür Merkezi Vakfı, Cem Vakfı gibi kurumlara Hoşgörü Ziyaretleri kapsamında ziyaret gerçekleştireceklerini ve "Niyazi Mısri ve Hayatı" konulu bir konferans düzenleyeceklerini konferansta tasavvuf müziği dinletisi sunulacağını ve özel hazırlanan mumları hediye edeceklerini söyleyerek tüm vatandaşları etkinliklere katılmaya davet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 952
Bu Ay : 2534
Toplam : 2534

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom