75 Km İçme Suyu Borusu Değiştirildi

Malatya Belediyesi tarafından son üç yıl içerisinde 75 kilometre uzunluğunda içmesuyu şebeke hattı döşendiği bildirildi.

75 Km İçme Suyu Borusu Değiştirildi Malatya Haber

Malatya Belediyesi tarafından son üç yıl içerisinde 75 kilometre uzunluğunda içmesuyu şebeke hattı döşendiği bildirildi.

Malatya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, şehir merkezi ile 2 ilçe ve 9 beldenin içmesuyu ihtiyacını karşılayan içmesuyu şebeke hatlarının, daha kaliteli ve sağlıklı bir hale getirilmesi amacıyla yoğun bir şekilde çalışmalar sürdürüldüğü belirtildi. Açıklamada, her geçen gün gelişen ve büyüyen Malatya'da içmesuyu konusunda sıkıntı yaşanmaması amacıyla yeni şebeke hatları döşenmesinin yanısıra, şehir merkezindeki eski ve asbest boruların önemli bir kısmının da çelik borular başta olmak üzere çeşitli çaplarda yeni çelik borularla değiştirildiği ve bu kapsamda bugüne kadar 75 bin 150 metre uzunluğunda içmesuyu şebeke hattının döşendiği ifade edildi.

İçmesuyu klorlama çalışmalarının ise Kaptaj Tesislerinde son derece modern bir şekilde yapıldığı, Malatya Belediyesi içmesuyu kaynağını kullanan merkez ve 2 ilçe, 9 belde ile birlikte ilgili kurumlarca diğer ilçe, belde ve köylerden de periyodik içmesuyu numunelerinin alındığı belirtilen açıklamada, "Son üç yıl içerisinde Malatya Belediyesi içmesuyu kaynağını kullanan yerlerden alınan 8 bin 945 adet numunenin gerekli analizleri yapılmış ve tamamına olumlu rapor verilmiştir.

Ancak diğer ilçe, belde ve köylerden alınan bazı numunelerin yapılan analizlerinde ise zaman zaman olumsuz rapor tanzim edilmiştir. Olumsuz rapor verilen su numunelerinin ise sanki Malatya Belediyesi içmesuyu kaynağının kullanıldığı yerlerden alınmış olduğu şeklinde bir algı ve yanlış anlaşılmanın yanısıra konu ile ilgili haberler de yapılmıştır.

Son 3 yıl içerisinde Malatya Belediyesi içmesuyu kaynağını kullanan merkez ve 2 ilçe, 9 beldeden alınan 8 bin 945 adet numunenin tamamına olumlu rapor verilmiş olup, içme suyumuz kaliteli ve temizdir" denildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 376
Bu Ay : 894
Toplam : 894

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom