Tam Bahar Geldi Derken...

Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, hafta sonu sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek.

Tam Bahar Geldi Derken... Türkiye-Dünya

Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Türkiye bugün itibariyle, Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisinde kalacak. Buna göre bütün bölgelerin çok bulutlu, İç Anadolu bölgesinin ise yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yurdun diğer bölgelerinde Cuma gününden itibaren hava sıcaklıklarının 2-4 derece düşeceği tahmin edilirken, İç Anadolu bölgesinde ise 4 ile 6 derece düşeceği tahmin ediliyor. Buna rağmen, özellikle Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde kar yağışı beklenirken, İç Anadolu bölgesinde kar yağışı beklenmiyor.

Yurdun büyük bölümünde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Bartın, İnebolu ve Sinop ile öğleden sonra Batı Karadeniz'de (Zonguldak, Bartın, Sinop, Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu) kuvvetli kar, akşam saatlerinde Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının, kuzey ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Batı Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz ile Çanakkale çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 420
Bu Ay : 15468
Toplam : 15468

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom