Atık Pillerin Toplanması Ve Bertarafı

Malatya'da, "Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı" konulu eğitim semineri düzenlendi.

Atık Pillerin Toplanması Ve Bertarafı Malatya Haber

Malatya'da, "Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı" konulu eğitim semineri düzenlendi.

Malatya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliğiyle "Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı" konulu eğitim programı, Belediye Konferans Salonunda gerçekleştirildi. İlköğretim ve Okul Öncesi öğrencileri, Okul Meclis temsilcileri, Okul Aile Birliği temsilcileri, Okul Çevre Kulübü öğrencileri ile birlikte çok sayıda davetlinin katıldığı program da, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ile birlikte kalabalık bir topluluk hazır bulundu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, "Yaşanabilir bir çevre için, böyle projelerin geliştirilmesi gerekiyor. Bir şehir ne kadar modern olursa olsun, ne kadar alt yapı problemlerini çözerseniz çözün, ne kadar düzenli parklar, yollar ve kavşaklar olursa olsun, eğer temiz değilse, bunu temiz tutamıyorsak, yaşanabilir bir çevreyi, sağlıklı bir çevreyi oluşturamıyoruz anlamına geliyor. Bizim insan ve makine gücüyle şehirleri temizlememiz mümkün değil. Doğru olan çevreyi temiz tutmaktır.

Bir şehrin gelişimi, bir medeniyet ölçümü, genelde çevrenin temizliği ile alakalıdır. Çevre nerede olursa olsun, nerede yaşıyorsak yaşayalım, çevremizi temiz tutmak zorundayız. Bu alışkanlığı kazandırmak zorundayız. Biz belediye olarak bunun alt yapısını hazırlıyoruz, alt yapıyı yapıyoruz. Şuanda katı atık ile olarak belediyemiz, Malatya ve bölgesinin en az 30 ve 40 yılını hedef alan bir proje geliştirdik" şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise, "Medeni bir ülke olmanın temel göstergelerinden birisi çevrenin temiz olması, temiz tutulmasıdır. Gerçekten son yıllarda Malatya Belediyemiz çevremizi güzel bir düzenleme ile Malatyalıya yakışır bir şekilde düzenlemeye çalışıyor. Bizim de temiz çevreyi korumamız gerekir. Özellikle sevgili çocuklarımızdan, sınıflarını, okul ortamlarını, yaşadıkları ev gibi önemseyerek temiz tutmaları gerekiyor. Biz yıllardır okullarda atık kağıt topluyor ve milli ekonomiye katkı sağlıyoruz" diye konuştu.

elediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, "Kirliliği önlemek zorundayız. Çevreyi kirletmeden önce kirletmemeyi önlemek zorundayız. Çünkü cadde ve sokağımız, suyumuz ve toprağımız, yeşil alanlarımız ve yarınımız olan çocuklarımız bir emanettir. Çevre ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarının, çevre koruma ile ilgili faaliyetlerden daha önemli ve daha öncelikli olduğuna inanıyoruz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından "Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) teknik - eğitim uzmanı Savaş Arna tarafından "Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı" konulu eğitim semineri verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 89
Bu Ay : 3533
Toplam : 3533

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom