Mahkeme Katile 10 Yıl Hapis Verdi

Malatya'da bir kişiyi av tüfeği ile öldürmekten yargılanan katil zanlısına mahkeme 10 yıl hapis cezası verdi.

Mahkeme Katile 10 Yıl Hapis Verdi Malatya Asayiş

Malatya'nın Battalgazi ilçesi Boran köyü mevkiinde Karakaya Baraj Gölü kenarındaki eski kum ocaklarının yanında 22 Ocak 2011 tarihinde meydana gelen olayda, Metin Yüce (22) adlı şahıs, Cumali E. (21) tarafından av tüfeği ile ateş açılarak öldürülmüştü.

Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki sona eren yargılamanın karar duruşmasına tutuklu yargılana katil zanlısı Cumali E. ile taraf avukatları katıldılar.

Cumali E.'nin avukatı Necati Karabay, olayın karşı tarafın gasp ve tehditlerine maruz kalınması nedeniyle tahrik altında işlendiğini belirterek, ağır tahrik indirimlerinin uygulanmasını talep etti. 

Cumali E.'nin avukatı Niyazi Ergin Gökçe ise, Kur'an-1 Kerim'den "Adaletsizlik bir zülümdür" ayeti ile Hazreti Muhammed'in "Bir günlük adalet, 60 yıllık ibadetten faziletlidir" hadisi şerifinden örnekler vererek, Cumali E.'nin uğramış olduğu haksızlıklar ve baskılar sonucu böyle bir olaya karıştığını söyleyerek, beraat kararı verilmesini talep etti.

Son sözleri sorulan Cumali E.'de karşı tarafın sürekli üzerine gelmesi ve gaspa uğraması nedeniyle böyle bir olayın içinde kendisini bulduğunu söyleyerek, "Vicdanen rahatım. Beni rahat bırakmadılar. Olay yerinde kaçacak bir ihtimalim yoktu. Kasıtlı olarak öldürmedim. İçerde de rahat bırakmadılar. Can güvenliğim olmadığı için bakanlıktan yardım istedim" dedi.

Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti kararını açıklayarak Cumali E.'ye önce müebbet hapis vererek, olayı ağır tahrik altında işlediğini kabul ederek cezayı 12 yıla, iyi hal indirimi de uygulayarak toplam 10 yıl hapis cezası verdi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 863
Bu Ay : 3407
Toplam : 3407

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom