Malatya Yıldız Şehirlerden Oluyor

Başkan Çakır’ı ziyaret eden İTO Başkanı Murat Yalçıntaş: İstanbul ile Anadolu Arasındaki Gönül Köprüsünü Güçlendireceğiz…

Malatya Yıldız Şehirlerden Oluyor Türkiye-Dünya

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı yaptığı hizmetlerden dolayı tebrik eden Yalçıntaş; “Her geldiğimde Malatya’yı şehircilik anlamında daha ileri gitmiş ve daha gelişmiş buluyorum” dedi.

İstanbul Ticaret Odası tarafından yaptırılan İlköğretim Okulu’nun açılışı için Malatya’ya gelen İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, beraberinde 40 kişilik bir heyetle birlikte Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

6 Mart Salı günü gerçekleşen ziyarete Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ile Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da katıldı.

Ziyaret sırasında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve beraberindeki heyeti Malatya’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, Malatya’ya yaptırdıkları okuldan dolayı teşekkür etti. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş’ın, gıptayla takip ettikleri değerli bir Oda Başkanı olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “İstanbul Ticaret Odası’nın Türkiye ekonomisine sağladığı katma değerini yakinen biliyoruz. Ama sadece İstanbul içerisinde kalmayarak, Anadolu’nun sorunlarına ve sosyal ihtiyaçlarına el atması bizim için daha da önemli. Malatya TSO ile yapmış oldukları istişare neticesinde Malatyamız’ın ihtiyacı olan bir beldede 8 derslikli bir okul yaptılar. Malatya’da böyle bir okulun yapılması örnek bir davranış. Ben başta başkanımız olmak üzere, meclisini, ekibini gönülden kutluyorum, tebrik ediyorum. Örnek bir davranış, örnek bir uygulama. Bu hareketin diğer derneklere de örnek olmasını gönülden diliyorum. Bu yatırımınızdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

İşadamlarına Davet…

Malatya ile ilgili bilgiler de veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın şehircilik anlamında hızla geliştiğini belirterek, büyükşehir olmayı hak eden bir il olduğunu söyledi. Malatya’nın şehirciliğin yanı sıra, eğitimde, sağlıkta ve sanayide de geliştiğini kaydeden Çakır, 1. ve 2. Organize sanayinin tamamen dolduğunu, 3. Organize sanayinde ise ciddi taleplerin olduğunu belirterek, işadamlarının Malatya’daki yatırım fırsatlarından yararlanmalarını istedi.
Malatyalılar’a teşekkür…

Kendisine ve beraberindeki heyete gösterilen misafirperverlikten dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın şahsında tüm Malatyalılar’a teşekkür eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ise 40 kişilik bir işadamı heyeti ile birlikte Malatya’ya geldiklerini belirtti. Yalçıntaş, “Gelişimizin en önemli sebebi, İstanbul Ticaret Odası Şehit Servet Aktaş İ.Ö.O’nu hizmete açmak. Şu anda orada 213 tane talebemiz var. Biz, İTO olarak, Cumhurbaşkanımızın yol göstermesiyle Anadolu’da okul yaptırmaya başladık. Malatya’nın da içinde bulunduğu ilk 10 okulumuzu ilkokul olarak yaptırıyoruz. Bu sene protokolünü imzaladığımız 13 tane Meslek Lisemiz olacak. Önümüzdeki sene bir 10 tane daha yapacağız” dedi.

İstanbul ile Anadolu Arasındaki Gönül Köprüsünü Güçlendireceğiz…

Anadolu’ya okul yaptırırken, hem Türkiye’nin eğitimine katkıda bulunmayı hem şehitlerimizin isimlerini eğitim yuvalarında yaşatmayı hem de İstanbul ile Anadolu arasında bulunan gönül köprüsünü güçlendirmeyi hedeflediklerini belirten Yalçıntaş, “Biz biliyoruz ki teröre verilecek en güzel cevap, eğitimledir, bilgiyledir, ilimledir, irfanladır. Ayrıca bu yaptırdığımız okullarla İstanbul ile Anadolu arasında bulunan gönül köprüsünü daha da sağlamlaştırmayı hedefliyoruz. İnşallah açılışını yapacağımız bu okul aramızdaki gönül köprüsünü daha da sağlamlaştıracak, ekonomi köprüsünü daha güçlü hale getirecektir” şeklinde konuştu.

Malatya ve Başkan Çakır’a Övgü…

Konuşmasında Malatya’ya ve Belediye’nin yaptığı çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a övgüler yağdıran İTO Başkanı Yalçıntaş, özetle şunları söyledi:

“Malatya, hakikaten Anadolu’nun yıldız şehirlerinden bir tanesi. Malatya’nın hem toprağı verimli, dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan güzellikte meyveleri var. Kayısı bunlardan bir tanesi. Ama aynı zamanda Malatya’nın manevi iklimi de çok verimli. Çünkü Malatya Türkiye’ye çok büyük insanlar yetiştirdi.

Burada elbette şehri yöneten sizlerin çok büyük emekleri var. Ben sık sık Malatya’ya geliyorum. Her geldiğimde Malatya’yı şehircilik anlamında daha ileri gitmiş, daha gelişmiş buluyorum. Burada sizin riyasetinizde tüm Malatya Belediyesindeki arkadaşlarımın büyük emeği ve gayreti var. Bu bağlamda sizleri tebrik etmek istiyorum. Sizler Belediyeciliğin dar anlamında değil, geniş anlamında hizmetler yapıyorsunuz. Yaptığınız Gıda Fuarı olsun, Kayısı Festivali, Kitap Fuarı olsun, bütün bunlar Malatya Belediyesi’nin ne kadar geniş, ne kadar vizyonel bir Belediye olduğunun en önemli göstergesi.

Ben bir işadamı olarak sizlere teşekkür etmek istiyorum. Çünkü sizlerin yaptığı bu hizmetler biz iş aleminin önünü açıyor. Siz de bu anlamda gerçekten örnek bir belediye başkanısınız. Şahsınızda tüm mesai arkadaşlarınıza teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunmak istiyorum. İnşallah yaptırdığımız İstanbul Ticaret Odası Şehit servet Aktaş İ.Ö.O.’da yetişen gençler de vatanını milletini seven, onun kalkınması için dört elle çalışan, inşallah aralarından çıkacak birçok girişimciyle de Türk ekonomisini daha da ileriye götürecek parlak bireyler olacak. Bu bağlamda şahsınızda tüm Malatyalılara teşekkür ediyorum.

Şifaların Başında Kayısı Geliyor…

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yalçıntaş’a kuru kayısı ile kayısı kristali hediye ederken, Yalçıntaş da Başkan Çakır’a gümüş tabak işlemeli plaket verdi. Başkan Çakır’ın kayası hediyesi sırasında her sabah aç karna 3 adet kayısı yediğini söyleyen Yalçıntaş, “Allah-u Teala’nın insanlara verdiği nimetler vardır, güzellikler ardır, şifalar vardır. Bu şifaların başında da kayısı gelmektedir. Özellikle burada gördüğünüz siyah gün kurusu kayısı gelmektedir. Ben burada bulunan tüm Malatya’lı dostlarıma ve hemşerilerime teşekkür etmek istiyorum. Bizleri hiçbir zaman kayısısız bırakmadılar. Ben de her sabah evden çıkmadan evvel aç karnına mutlaka üç tane gün kurusu kayısı yemeden çıkmam. evdeki herkese bunu tembih ederim. Sizlere de söylemiş olayım. Hakikaten bu Allah’ın insanlara verdiği çok büyük bir şifadır. herkesin mutlaka ama mutlaka yararlanması lazım” şeklinde konuştu.

Başkan Çakır kahvaltı verdi…

Öte yandan Belediye Başkanı Ahmet Çakır İTO Heyetiyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Kahvaltıya Vali Ulvi Saran, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Malatya Ticaret Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ile İstanbul Ticaret Odasına mensup iş adamları katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 352
Bu Ay : 6332
Toplam : 6332

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom