Hayvan Bakımevi Modernleşiyor

Malatya Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevi’nde bulunan hayvan barınakları genişletiliyor.

Hayvan Bakımevi Modernleşiyor Malatya Yaşam-Sağlık

 Malatya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevi’nde iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevi’nde yaptığı incelemelerin ardından,  başlatılan çalışmalar kapsamında, 1 metrekarelik alana sahip hayvan barınakları 12 metrekarelik alana çıkarılacağı belirtildi.

Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevi’ne getirilen hayvanlar burada hijyenik bir ortamda kısırlaştırılarak belli bir süre gözetim altında tutuluyor. Gözetim altında tutulan hayvanların küpeleme işlemleri yapılıp, daha sonra sağlık kontrollerinin ardından tekrar alındıkları yerlere bırakılıyor.

Merkezde, 2011 yılında 430 kısırlaştırma çalışması yapılırken, toplamda 1071 hayvana aşı, bakım ve tedavi hizmeti sunuldu. Bu yılın Ocak ayında ise 76 hayvana bakım yapıldı, bunlardan 20 tanesi kısırlaştırıldı.

Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevi tarafından, vatandaşlardan gelen taleplere göre hayvan sahiplendirme işlemleri de devam ettiği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 731
Bu Ay : 7528
Toplam : 7528

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom