Akçadağ Anadolu Lisesi Çok Riskli Değil

Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, "Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi sık sık gündeme getiriliyor 'Çok çürük, yıkım kararı var' denildi. Kesinlikle böyle bir rapor yoktur" dedi.

Akçadağ Anadolu Lisesi Çok Riskli Değil Malatya İlçe

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Malatya'nın deprem bölgesinde bulunması ve okulların depreme dayanıklılığını güçlendirme çalışmaları konusunda açıklamalarda bulundu. Bulut, "Malatya deprem bölgesidir. Bu nedenle özellikle son üç yıldır ilimizde birçok okulda deprem güçlendirmesi yapıyoruz. 625 okulumuz var.

Hepsini bir çırpıda çıkarmak mümkün değildir. Özellikle Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi sık sık gündeme getiriliyor. 'Çok çürük, yıkım kararı var' denildi. Kesinlikle böyle bir rapor yoktur. Bir
incelemede yapılmış değil. Ancak İl Özel İdaresi marifetiyle teknik etütler gerçekleştirildi.

Oranlar çok düşük. Tehlike vaat eden nispette değil. İleri derecede risk teşkil eden konumda değil. Konuyu Bakanlığımıza yazıyoruz. Biz bunun sonucunu beklemeden iki güzel gelişmeyi yakaladık. 300 öğrencilik pansiyon binasını mevcut arsanın üzerine TOKİ tarafından yapılacak. Anadolu lisemizin binasını da 16 derslikli olarak aynı yere yapacağız. Karar çıktı. Ön bilgisini aldık" şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 735
Bu Ay : 5101
Toplam : 5101

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom