Yollar Açılınca Cenaze Defnedilebildi

Malatya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kapalı olan köy yolu ulaşıma açılınca cenaze köye götürülüp defnedilebildi.

Yollar Açılınca Cenaze Defnedilebildi Malatya İlçe

Malatya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kapalı olan köy yolu ulaşıma açılınca cenaze köye götürülüp defnedilebildi.

Sivas-Divriği karayolunun açılması sonucu, bu yoldan faydalanan Malatya Arapgir ilçesine bağlı 8 köy ve 10 mezra ile ulaşım sağlanmaya çalışılıyor. Kar yağışlarının en etkili olduğu bölgelerden bir olan Sivas - Divriği yolu, Malatya'nın Arapgir ilçe sınırları içindeki kısmın kapanması ve burada kar kalınlığının 2 metreyi geçmesi Arapgir karayolları şubesi kar açma çalışması yapan araçların işlerini zorlaştırdı. Arapgir İlçesi Süceyin köyü sakinlerinden Dürüye Taşdemir'in Malatya'da vefat etmesi üzerine cenaze sahipleri, cenazelerini Süceyin köyüne götürerek defnetmek istedi.

Sivas - Divriği yolu Malatya- Arapgir sınırları içinde bulunan kısmın yağan kar ve tipiden dolayı kapanması üzerine İl Özel İdaresi araçları da Arapgir Süceyin köy yolunu açamadılar. Kar savurucuları ile açılamayan yola lastikli kepçeler girerek karları iterek, kar savurucu makinesine çalışma yeri açtı. Bu yol sabaha kadar yapılan çalışma neticesinde açıldı. Süceyin köyüne götürülmek üzere Malatya'dan yola çıkarılan cenaze Arapgir, Süceyin köyü karayolları girişine kadar getirildi. Karayollarından sonra 15 kilometrelik karla kaplı yol, İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerince açılması sonucu cenaze köye ulaştırılarak defnedildi. Arapgir İlçe İl Genel Meclisi üyesi Yusuf Bayrak, ''Sivas-Divriği yolu Arapgir ilçe sınırları içinde bulunan, Şağıluşağı, Taşdibek, Tarhan, Sugeçti, Eynir, Yeşilyayla, Süceyin, Çiynir, köyleri ve 10 mezra bu yoldan faydalanıyor. Kar ve tipiden dolayı bu yol kapandı.

Kar kalınlığı yer yer 2 metre, Bu yolu karayolları Arapgir Şubesi açıyor. Fakat kar savucu açamadı. İl özel idaresi kepçeleri ve kar savucu ile bu yol açıldı. Yol ayırımlarından sonra il özel idaresi köylere kadar karla mücadele yapıyor. Malatya'da vefat eden Düriye Taşdemir'in cenazesi yol açıldıktan sonra Süceyin Köyüne götürülerek defnedildi. İl Özel İdaresi ekipleri yolları açmak için özverili bir şekilde çalışıyor. Bu sene çok kar yağdı. Halkımızdan sabır bekliyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 839
Bu Ay : 6033
Toplam : 6033

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom